Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Esnaftan farkındalık hareketi: Çocuk yoksa ışık yok
Esnaftan farkındalık hareketi: Çocuk yoksa ışık yok
Ankara Çankaya İşletmeciler Derneği, son günlerde ülkeyi üzüntüye boğan çocuk ölümleri, istismarları ve kayıp vakalarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için ‘Çocuk Yoksa Işık Yok’ hareketi başlattı.
Deniz AYHAN
Yaşam 6 Temmuz 2018 - 17:16

Leman, Ayvaz Egeden, If, Rumeli İşkembecisi gibi derneğe uye işletmeler Temmuz ayı boyunca her cumartesi saat 23.00'te, iki dakika boyunca ışıklarını ve müziklerini kapatarak “Çocuk Yoksa Işık Yok” diyecek.

IŞIK KAPANACAK, MÜZİK SUSACAK

Sosyal medya üzerinde de büyük ilgi gören eylemin ilki  7 Temmuz Cumartesi, saat: 23.00'te gerçekleşecek ve dernek üyesi işletmeler, çocuklara duyulan saf sevginin ve son yaşanan olaylara tepkinin sembolü olarak müşterilerine mavi kurdele dağıtacak. Proje sosyal medya üzerinde #çocukyoksaışıkyok etiketi ile duyuruluyor.
Kampanyaya  Leman, Rumeli İşkembecisi, 6:45, If, Lungo, Salaş Meyhane, Ballcoon, Ayvaz Egeden, Basic, Pub 65, Riff, Neighbrous, Beetween Pub, Cafe Kish, Neyzen, Coffeebus, Ot cafe, Dalyan Balıkçı, Fungo, Feleksiz, Kahveler Dünyası ve El Paso katılıyor.