Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Eti Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da çocuklarla buluşuyor
Eti Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da çocuklarla buluşuyor
Eti Çocuk Tiyatrosu, 15. yılı şerefine 23 Nisan’da televizyon ekranlarında çocuklarla buluşuyor.
Yaşam 21 Nisan 2016 - 15:20

Türkiye'nin en önemli gıda üreticileri arasında yer alan Eti'nin öncülüğünde 15 yıldır çocukları tiyatro ile tanıştıran Eti Çocuk Tiyatrosu, çocuklara 23 Nisan armağanı verecek. 23 Nisan'da 10.00-11.00 saatleri arasında Smart Çocuk kanalından banttan yayınlanacak Eti Çocuk Tiyatrosu gösterisi ile çocuklar unutamayacakları bir tiyatro deneyimi yaşayacak.

Bugüne kadar ücretsiz tiyatro gösterileriyle Hakkari'den Edirne'ye, Lefkoşa'dan Üsküp'e kadar yurt içinde ve yurt dışında onlarca şehirde 1.8 milyon çocuğa ulaşan Eti Çocuk Tiyatrosu, ilk kez televizyondan yayınlanmış olacak. Hayatlarında ilk kez tiyatroya giden on binlerce çocuk için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralama hedefiyle yola çıkan Eti Çocuk Tiyatrosu, televizyon aracılığıyla da daha fazla çocuğa ulaşacak.

15 YILDA 1.8 MİLYON ÇOCUĞA ULAŞTI

Çocukların, kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak ve hayal dünyalarını genişletmek amacıyla 15 yıl önce sahne almaya başlayan Eti Çocuk Tiyatrosu, ücretsiz tiyatro oyunları ile 1.8 çocuğa ulaştı. Türkiye'nin 81 ilini birçok kez dolaşarak çocuklara tiyatro izleme deneyimi yaşatan Eti Çocuk Tiyatrosu, KKTC, Makedonya ve Azerbaycan gibi Türk nüfusunun yoğun olduğu ülkelerdeki çocuklara da ulaşarak dünya klasiği niteliğindeki tiyatro oyunlarını bu ülkelerde de sergiledi. Eti Çocuk Tiyatrosu'nun bugüne kadar sergilediği eserler arasında; “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin'in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” olmak üzere 7 farklı oyun yer alıyor.