Sözcü Plus Giriş
GALERİ Ev ekonomisine nasıl katkı sağlanır? 14 Nisan 2019 05:38
1 Ev işinde veya gündelik hayatta kullandığınız malzemeleri farklı amaçlar için kullanarak ev ekonomisine katkıda sağlayabilirsiniz. Basit malzemeleri nasıl kullanacağınızı bilirseniz ev ekonomisine katkı sağlamış olabilirsiniz. İşte ev ekonomisine katkı sağlatacak öneriler...
2 - Akşam olduğunda perdeleri iyice çekiniz. Çünkü hem pencere hem de perde arasında kalan hava boşluğu doğal bir yalıtım meydana getirir.
3 - Termosları veya evde atmakta olduğunuz pet şişeleri su ile doldurunuz. İhtiyaç hissettiğiniz zamanlarda bunlardan su tedarik ediniz.
4 - Bitmek üzere olan sabunu atmayınız. Yeni sabunun üzerini hafif su ile ıslattıktan sonra bitmek üzere olan sabunu üzerine yapıştırana kadar bastırınız.
5 - Mum veya sabunları kullanmaya başlamadan önce buzlukta bekletirseniz daha uzun ömürlü olmalarını sağlamış olabilirsiniz.
6 - Pahalı cila almak yerine bir kova sıcak suyun içerisine parafin ekleyerek arabaların veya metal eşyaların parlak görünüme ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.
7 - Ahşap cilası hazırlamak için ise, birkaç mumu eritiniz ve bir miktar gaz yağı ile bir miktar zerdeçal ekleyiniz. Karışımı boş bir teneke içerisine koyup kullanmaya hazır şekilde saklayınız.
8 - Kışlıkları kaldırmadan önce, eskimiş yün kazakların kollarını kesiniz. Tozluk, eldiven veya patik yapmak için bir sonraki kışa hazır ediniz.