Sözcü Plus Giriş

Evde kalanlara zabıta ekibi sokakta şarkı söyledi

Adana'da zabıta ekipleri, corona virüsüne karşı 'evde kal' çağrısına uyarak, evde kalan vatandaşlara moral vermek için müzikli uygulama başlattı. Mahalle aralarında müzik yapan ve şarkılar söyleyen zabıta ekipleri, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü.

Güncellenme: 12:48, 25/03/2020

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarını karşılarken, evde kalan vatandaşlara moral vermek için müzikli uygulama başlattı.

Fotoğraf: DHA

Bir grup zabıtanın, sosyal izolasyon gereği yapılan ‘evde kal’ çağrısına uyarak, salgının yayılmasını engellemek için evlerinde kalan vatandaşlara yönelik moral desteği verme adına başlattığı müzikli uygulama büyük beğeni topladı. Mahalle aralarında müzik yapan ve şarkılar söyleyen zabıta ekipleri, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü.

Fotoğraf: DHA

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülere, “Yüzünüz biraz gülsün, moraliniz yüksek olsun diye sokaklarda şarkılar söylemeye başladık. Türkiye´nin birinci kenti Adana, dayanışma, saygı ve sevginin de öncüsü” ifadelerini kullandı. DHA