Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evin ortasına çamurdan yuva yapan kuşlar 7 yıldır burada yaşıyor
Evin ortasına çamurdan yuva yapan kuşlar 7 yıldır burada yaşıyor
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde oturan Serdar Bulut’un evinin ortasına kuşlar çamurdan yuva yaptı. Yaklaşık 7 yıldır ilkbahar aylarında gelen kuşlar, eve ya ana giriş kapısından ya da pencereden girerek yuvalarına yerleşiyor.
Yaşam 27 Nisan 2020 - 10:55

Uludere'ye bağlı Şenoba beldesinde Serdar Bulut'un evine kuşlar yaklaşık 7 yıl önce yuva yaptı. Dışarıdan getirdikleri çamuru evin tavanına ustaca yerleştiren ve kendilerine yuva yapan kuşlar, evin müdavimi oldu. İlkbahar aylarında yuva yaptıkları evin yolunu tutan kuşlar buraya ya ana giriş kapısından ya da pencereden giriyor.
“KUŞLAR ARTIK BİZDEN BİRİ”

Ev sahibi Ayyıldız Mahalle muhtarı Serdar Bulut, kuşları oturma odalarında 7 yıldır misafir ettiklerini söyledi. Bulut, “Kuşlar 7 yıldır bizimle, kışın gidip ilkbaharda tekrar geliyorlar. Kuş artık bizden biri gibi biz ona alıştık o da bizden korkmuyor. Salonun penceresinden giriyor salon penceresini genelde açık bırakıyoruz, kapalı olsa bile evin giriş kapısından girip merdivenlerden yukarı çıkıyor. 7 ay bizimle kalıyor, bu süre zarfı içinde 2 defa kuluçkaya oturuyor ve toplamda 4 yavru dünyaya geliyor. Araştırdığım kadarıyla göçmen ve böcekle beslenen bir kırlangıç türü” dedi.  İHA