Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Evlendikten sonra adam oldum
Evlendikten sonra adam oldum
Son dönemde adından sıkça söz ettiren ve ‘Çember’ dizisinde rol alan oyuncu Anıl Altan’la dizi projesini ve evliliğini konuştuk. Eşi, oyuncu Pelin Akil’e duyduğu aşkı ifade ederken gözleri parlayan Altan’dan yeni projeleriyle ilgili bilgi aldık ve kız çocuk sahibi olma hayali kurduğunu öğrendik…
Edda SÖNMEZ
Yaşam 3 Eylül 2017 - 00:50

–  Kariyerinde oyunculuk ve modellik var. Her ikisine de bir tesadüf sonucu başladığın doğru mu?
Bağdat Caddesi'nde sonradan adının Sinan Besey olduğunu öğrendiğim bir adama adres sordum. O dönemde ajansı vardı ve kendi de tiyatrocuydu. Bana adresi tarif etmedi ama oyuncu ya da model olmak isteyip istemediğimi sordu. Ben de “Ben sınavlarıma hazırlanıyorum. teşekkür ederim” dedim ve kaçtım oradan.

–  Peki ya sonra?
Bu olaydan 15 gün sonra Nişantaşı'nda aynı kişiyle karşılaştım. Bu kez beni ikna etti ve numarasını verdi. Daha sonra aradım ve anneme söyledim. Sonra Sinan Bey'le birlikte Uğurkan Erez'in ajansına gittik.

Uğurkan Erez karşıma çıkmasaydı şu an röportaj yapmıyorduk

–  Bu süreçte hiç korku yaşadınız mı?
Tabii… Uğurkan Erez'in ajansına gittik. Orada bizi güzel karşıladılar. Sonra “Sinan Bey randevusuz çalışmıyoruz o yüzden teşekkürler” dediler. Tam o sırada Uğurkan Erez odadan çıktı ve bizimle görüşmek istedi. O an o kapıdan çıkmasa şu anda bu röportajı yapmıyorduk…

img_3381

–  Modellikle başladınız değil mi kariyerinize?
Evet. Hatta Mavi Jeans defilesine çıkan ilk Türk model ben oldum. Sonra ‘Arka Sıradakiler Umut' dizi projesine dahil oldum.

Bu mesleği tiyatrocu arkadaşlarım sevdirdi

–  Oyunculuk adına kendinizi nasıl yetiştirdiniz?
Bana bu mesleği tiyatrocu arkadaşlarım sevdirdi. Önce Burak Aksak'la çalıştım; ‘Leyla ile Mecnun' dizisini yazıyordu o zamanlar. Sonra da ‘Akademi 35 Buçuk'ta eğitim almaya başladım Vahide Gördüm'den. Sonra da Volkan Severcan Tiyatrosu'nda çalıştım.

img_3337

Yeri hep ayrı olacak bir proje

–  Gelelim ‘Çember' dizisine. Dizi nasıl gidiyor?
‘Çember' dizisinde eşimle oynuyorum. Dizi çok güzel gidiyor. İzleyicilere bulmaca gibi geliyor dizi. Altı bölümde bile kalsaydı benim için yeri ayrı olacak bir projeydi; o yüzden çok sevdim.

–  Eşinizle aynı projede oynamak nasıl bir his?
Pelin benden daha deneyimli. Fakat artık birbirimizin enerjisini yükseltiyoruz…

cember-12

Kavga sonrasında koltuğa oturup sarılıyoruz

–  Evlilik nasıl gidiyor?
Evlilik çok güzel gidiyor. Geçtiğimiz cuma birinci senemizi kutladık. Dört senelik bir birlikteliğimiz var. Şu an evliliğimiz çok sorunsuz çünkü anlıyoruz birbirimizi, neredeyse hiç kavga etmiyoruz. Yarım dakikalık bir kavga sonrasında bile koltuğumuzda oturup sarılıyoruz.

–  Pelin'in en çok hangi özelliğine aşık oldun?
Pelin gerçekten çok güzel seviyor ve sevdiğini de çok güzel hissettiriyor. Onun bıcırıklığını çok seviyorum. O çok akıllı, zeki, konuşacak bir sürü şey bulabiliyoruz, eğlendirebiliyor beni, güldürebiliyor. Benimle her şeyi yapabilmesi ise en sevdiğim yönü.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.