Eyüp Sultan Belediyesi veterinerinden çok konuşulacak itiraf!

Eyüp Sultan Belediyesi, kısa bir süre önce sokak köpeklerini yasaya aykırı olarak topladığı ile ilgili çıkan haberleri yalanlamıştı. Bugün ise belediyenin bir çalışanı ve veterinerinden itiraf gibi açıklama geldi. İşte o itiraf...

Belediye, çoğu çağrıldığında gelen yani uyuşturulmasına gerek bile olmayan küpeli hayvanlara iğneler atarak uyuşturmuş, bazı köpeklerin ölmelerine neden olmuştu.

Hayvanseverlerin çektiği görüntüler köpeklerin nasıl ehil olmayan işçi şoförler tarafından karga tulumba arabalara bindirilip götürüldüğünü ve vahşetin ne kadar korkunç boyutlarda olduğunu gözler önüne sermişti.

İTİRAF ETTİLER

Konunun üzerine giden sozcu.com.tr, Eyüp Sultan Belediyesi’nin topladığı köpekleri Kısırkaya’daki hayvan barınağına götürmediğini ortaya çıkardı.

Göktürk çevresinde yakın yerlere bırakılan sokak köpeklerini kaderlerine terk eden yetkililer bunu itiraf etti.

Sokaktan toplanan köpeklerin çoğu ortalarda görünmezken belediye için çalışan bir veteriner, kanuna aykırı olarak toplanan köpekleri Bolluca, Arnavutköy Işıklarköy’üne, İshaniye taraflarına bıraktıklarını itiraf etti. Bunun yanı sıra bu olayda kanuna aykırı en dikkat çekici durum ise Eyüp Sultan Belediyesi’nin başka bir ilçenin sınırları içerisine sokak hayvanlarını bırakması.

İstanbul'dan korkunç görüntüler! 300 köpek ormanda ölü bulundu İlginizi Çekebilir İstanbul'dan korkunç görüntüler! 300 köpek ormanda ölü bulundu Sevimli sokak köpeği Eyüp Belediyesi'ni böyle protesto etti İlginizi Çekebilir Sevimli sokak köpeği Eyüp Belediyesi'ni böyle protesto etti Eyüp Sultan'da hayvanseverler sokağa döküldü: Başkan istifa! İlginizi Çekebilir Eyüp Sultan'da hayvanseverler sokağa döküldü: Başkan istifa!