Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Felsefe kilo vermede yardımcı olabilir mi?
Felsefe kilo vermede yardımcı olabilir mi?
Kilo sorununun altında yatan birçok sebep var. Peki felsefi sebepler bu konuda ne kadar etkili? Felsefi Danışman Mehmet Altuğ Ersoy, bu soruyu cevaplayarak, kişinin kendini daha yakından tanımasını sağlayacak bir atölye çalışması düzenliyor.
Yaşam 19 Mart 2018 - 17:14

Kilo sorunun ardında sadece davranışsal değil, psikolojik ve felsefi sebepler bulunduğunu belirten Mehmet Altuğ Ersoy,  bunları sorgusal, zamansal, düşünsel, yanılgısal, psikolojik, metaforik, sosyolojik, durumsal, öznesel ve tutumsal boyutlar olarak sıralıyor. Bu anlamda kilo sorununa felsefi bakışın faydalı olacağını belirten Ersoy, Kilosophia adında bir atölye çalışması düzenliyor. “Farkındalık yaratmak, farkındalıkla da yetinmeyip katılımcıları bundan sonra neleri değiştirebileceklerine yönelik net bilgilerle donatmak, ana amacımızdır.” diyen Ersoy, çağımızda milyonlarca insanı etkileyen kilo sorunlarının, sadece diyet yapmakla çözülemediğini ve atölye çalışmasında kalıcı çözüme yönelik bilgiler paylaşacağını ekledi.

kilospohia-bulten

Kilosophia Kilo Sorununa Kalıcı Çözümler Atölyesi kapsamında, danışmanlar kişilerin kendilerini daha yakından tanımalarına yardımcı olacak bir program sunuyor. Program içinde hem grup sinerjisinden hem de bireysel danışmanlıktan yararlanmanın mümkün olacağını belirten Mehmet Altuğ Ersoy, fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulmaya yönelik çalışmalar yapılacağını belirtti.

6 haftalık programın içerisinde, bedensel aktivite eğitimi hakkında genel ve katılımcıya özel bilgiler verilecek. Pilates eğitmeninin de konuk olacağı bu dersler dışında, bireysel danışmanlık seansları da yapılacak.

Etiketler