Fenomen Şeyda Erdoğan: Bana bir şey olursa şüphelenilmesi gerekenler babam ve ailesidir

Çektiği videolarla kısa sürede adını duyuran ve Instagram ile YouTube'da geniş bir hayran kitlesine ulaşan Şeyda Erdoğan, dün akşam yayınladığı videosunda babası ve ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Erdoğan, anne ve babasının yaklaşık bir yıl önce çekişmeli boşanma sürecine girdiğini ve her davada annesinin haklı çıktığını söyledi. Genç kadın, babası ve ailesi tarafından annesi, kardeşi ve kendisine ağır tehditler geldiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu. Instagram hesabından yayınladığı videoda duygusal anlar yaşayan Şeyda Erdoğan şunları söyledi: “Sizlere ailemle alakalı bir şey söylemek istiyorum. Yaklaşık bir yıl önce annem ve babam çekişmeli olarak boşandı. Adli süreçlerin hepsinin sonuna geldik hepsinde de biz haklı taraf olduk. Bu yüzden babam ve ailesi tarafından tehdit edilmeye başlandık. Annemi, kardeşimi, beni…”

“SUÇ DUYURUSU YAPMAK İSTİYORUM”

“Ben böyle şeyler karşısında hiç susmam! Bir kadın olarak asla susmam, bir kadının dışında bir evlat olarak ailemi asla böyle şeylere ezdirmem. Bu süreç yine adliyeye taşınacak ama ben buradan halka açık bir suç duyurusu yapmak istiyorum. Babam ve ailesi tarafından tehdit edilmeye başlandık. Bunları ben avukatımla beraber adli sürece de dökeceğiz en kısa zaman içinde. Buradan bunu belirtiyorum çünkü bir şeylerin hep üzeri kapalı olacağını sanıyor bazı insanlar. Adli süreç ne zaman olur bilmiyorum ama biz tehdit almaya başladık. Bu videoyu da izleyecektir bizi tehdit edenler. Ben asla kendimi ve ailemi ezdirmem bu halka açık bir suç duyurusudur.”

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Son günlerde yaşanan kadına şiddete dikkat çeken Erdoğan, “Eğer ki bu süreç içerisinde bir şey olursa ilk şüphelenilmesi gereken kişiler babam ve ailesidir.” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Annesinin daha önce kanseri yendiğini söyleyen Şeyda Erdoğan, ilkokul öğretmeni babası tarafından yaşadığını iddia ettiği süreç için “Bu zamana kadar sustuysam annem daha fazla bu olayların içinde olmasın, yaşadıklarını bir nebze de olsa unutsun, huzur bulalım, hukuk sürecine bir mani gelmesin diyeydi. Biz haklı oldukça onlar daha çok üste çıkmaya çalıştı.” dedi.

Loading...