Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Geleceğe Nefes Kampanyası nedir, nasıl başvuru yapılır? Katılım devam ediyor!
Geleceğe Nefes Kampanyası nedir, nasıl başvuru yapılır? Katılım devam ediyor!
Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için için başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyası devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 81 ilde gerçekleşecek. 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilecek.
Yaşam 3 Kasım 2019 - 09:22

Geleceğe Nefes Kampanyasına yoğun ilgi devam ediyor. 81 ilde 11 milyon fidan dikilecek. Bir çok ilde katılım yüzde yüze ulaştı fakat halen 23 ilde fidan sahiplenme başvuruları alınıyor. Peki Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına nasıl başvuru yapılır, internetten nasıl katılınır?

3 Kasım saat 09.15 itibari ile sahiplenilen fidan sayısı 9 milyon 977 bin 896 oldu. Hedeflenen rakam ise 11 milyon 47 bin 430. Ayrıca site üzerinden fidan bağışı da yapılabiliyor.

GELECEĞE NEFES KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLA

GELECEĞE NEFES KAMPANYASI HAKKINDA

Tarım ve Orman Bakanlığı, kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi: “Sizler adına dikeceğimiz fidanları bu site üzerinden sanal olarak sahiplenebilmenizi istiyoruz. Sahiplendiğiniz fidanların dikim lokasyonu ile tören alanları farklı yerler olabilir.

Törenlerimize katılmak isterseniz, bulunduğunuz ilde yapılacak törenlerin lokasyonunu Tören Alanları bölümünden öğrenebilirsiniz.”

3 Kasım saat 09.15 itibari ile katılım durumu yüzde 93'e ulaştı

AYNI GÜN AYNI SAATTE 11 MİLYON FİDAN

Türkiye’de, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, Geleceğe Nefes kampanyası başlatacak. Kampanya kapsamında 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 3 saat içerisinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşturulacak.

Her vatandaş 5 adet fidanı sahiplenebiliyor

Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kadar 7 den 77’ye toplumun bütün kesiminden katılacak vatandaşlar, ülke genelini adeta yeşile boyayacak.

Son güncelleme: 13:45 - 03.11.2019
Etiketler