Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Geleceğin Büyüklerinden Öyküler’ yazılıyor (14 Şubat Dünya Öykü Günü)
‘Geleceğin Büyüklerinden Öyküler’ yazılıyor (14 Şubat Dünya Öykü Günü)
14 Şubat Dünya Öykü Günü'nde, geleceğin büyükleri bugünün çocuklarının hayallerini okuyabilirsiniz. Bu yıl 'Teknoloji' temasıyla düzenlenen etkinlik için bütün öyküler bir kitapta toplanıp basılacak. Üstelik çocuklar, hep beraber çıkardıkları bu kitap için bir de imza günü düzenleyecekler.
Yaşam 17 Ocak 2018 - 15:51

Çoğumuzun Sevgililer Günü olarak bildiği 14 Şubat, aynı zamanda Dünya Öykü Günü olarak da kullanılıyor. Düzen Sağlık Grubu da üç yıldır, çocuklara belli konularda öyküler yazıp bir kitap çıkarma imkanı sağlıyor. Etkinliğin bu seneki konusu ise teknoloji…

Etkinlik kapsamında 7-12 yaş grubu çocukların yazacağı öyküler kitap haline getirilecek. Öykülerinin kitapta yer almasını isteyen 7-12 yaş arası çocuklar, çalışmalarını Düzen Sağlık Grubu'na elden, posta ya da ‘oyku@duzen.com.tr’ e-posta adresinden teslim edebilecek.

dunya-oyku-gunu-3

Etkinlik hakkında bilgi veren Dr. Özlem Aker şunları söyledi: Bu etkinliği çocukların duygu ve düşüncelerini yazın aracılığıyla ifade etmelerini sağlamak, genç nesillerin teknolojiyle ilişkilerini ve onların hayal gücünü geliştirme arzularını desteklemek amacı ile yapıyoruz. Bu yılki etkinliğin temasını teknoloji olarak belirledik. Teknoloji yaşadığımız dünyayı, bizleri, hayatlarımızı ve geleceğimizin şekillenmesini nasıl etkiliyor ve gelecekte teknolojinin hayatımızdaki yeri ve gücü ne olacak?

dunya-oyku-gunu-2

Etkinliğe gönderilen öykülerden seçilenler, ‘Geleceğin Büyüklerinden Öyküler’ adlı bir kitap haline dönüşecek.

dunya-oyku-gunu-1