Geleneksel ‘Baba Hindi’li okey turnuvası

Her yıl olduğu gibi bu yıl da okeyciler, hindi için taş döşediler. 40 yıldır düzenlenen Tersanespor Geleneksel Taş Okeyi Hindi Turnuvası'nda kazanana Baba Hindi verildi.

Geleneksel ‘Baba Hindi’li okey turnuvası

Zonguldak’ta amatör spor kulübüne destek amacıyla 40 yıldır düzenlenen okey turnuvasının şampiyonuna “Baba Hindi” hediye edildi.

Kapuz Mahallesi’nde 40 yıl önce başlatılan Tersanespor Geleneksel Taş Okeyi Hindi Turnuvası’nda gelenek değişmedi. Turnuvanın 2017 yılı finali de renkli görüntülere sahne oldu. 1975 yılında kıraathanelerde başlayan turnuvanın şampiyonuna canlı hindi, İkinci ve üçüncüye ise dondurulmuş paket hindi ile kupa bardak hediye edildi. Üç gün süren turnuvanın şampiyonu ise 55 yaşındaki Ahmet Ardıç oldu.

zonguldak-1 zonguldak-2 zonguldak-3

Amatör Lig'de mücadele veren Tersanespor'a gelir sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvanın şampiyonu Ahmet Ardıç, “Tersanespor'un her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu hindi turnuvası bu yıl da epey bir coşku içerisinde geçti. Birlikte olmak gerçekten güzel. Amaç sadece spora ve yaşama destektir. Başka bir amacı yok. Taş okey oynadık ama kumar oynamadık. Yardımlaşma içinde olduk. Bundan sonra turnuvalarda artık kim şampiyon olur hiç önemli değil. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

hindi zonguldak-4

40 yıldır devam eden turnuvanın üçüncüsü İsmail Hasdemir ise “Bu turnuva bir dostluk turnuvası. Onun için özel. Bu turnuva spor kulübüne yardım için düzenleniyor. Herkesin birbirini kucaklaması ve saygı göstermesi açısından, diğer insanlara örnek olması açısından güzel bir turnuva oldu” dedi.

Turnuvanın ikincisi Yasin Dursun, üçüncü İsmail Hasdemir ve dördüncüsü ise Türker Kapkaç oldu.

İHA