Genç piyanistin başarı öyküsü

Mersinli genç piyanist Cem Oslu, hem Hollywood filmlerinin müziklerine imza atarak hem de görme engellilere piyano ve müzik dersi vererek ABD’de adından söz ettiriyor.

Genç piyanistin başarı öyküsü

Mersinli genç piyanist Cem Oslu, hem Hollywood filmlerinin müziklerine imza atarak hem de görme engellilere piyano ve müzik dersi vererek ABD'de adından söz ettiriyor.

BERKLEE'Yİ İKİ YILDA BİTİRDİ

AĞABEYİNİN kullanmadığı elektronik klavye ile müzikle tanışan ve bir yıl piyano eğitimi aldıktan sonra müzik eğitimi üzerine yoğunlaşan Cem Oslu, ABD'de Berklee Müzik Okulu'nu iki yılda bitirdi. Cem Oslu, film endüstrisinin merkezi olan Los Angeles'a taşındıktan sonra sektöre adım atarak başarılı işlere imza attı.

Gözünü Broadway'e dikti Film müziği yapmanın yanı sıra profesyonel olarak Broadway'deki müzikallere de iş yapmak istediğini ifade eden Cem Oslu, bu anlamda da görüşmeler yaptığını ve teklif aldığını söyledi.

Gözünü Broadway'e dikti
Film müziği yapmanın yanı sıra profesyonel olarak Broadway'deki müzikallere de iş yapmak istediğini ifade eden Cem Oslu, bu anlamda da görüşmeler yaptığını ve teklif aldığını söyledi.

GÖRME ENGELLİLERE DERS VERİYOR

GENÇ yetenek Cem Oslu, “İlk olarak kısa metrajlı filmlere müzik yapmaya başladım. Daha sonra uzun metrajlı filmlerde çalıştım. Bunun dışında gençler için bir müzikal programında müzik yönetmeni olarak çalışıyorum. İki yerde öğretmenlik yapıyorum, görme engelli çocuklar için piyano öğretmenliğinin yanı sıra özel öğrencilerim de var” diyor.  DHA

Loading...