Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göbek yağlarından tamamen kurtulun
Göbek yağlarından tamamen kurtulun
Göbek ya da basen bölgenizde biriken inatçı yağlardan kurtulmak artık zor değil.
Yaşam 3 Nisan 2016 - 00:16

Göbek ya da basen bölgenizde biriken inatçı yağlardan kurtulmak artık zor değil. Zira yeni yöntemlerden “Tripolar Radyo Frekans” bölgesel yağları yağ hücrelerine zarar vermeden ısıtarak sıvılaştırırken; “Dinamik Kas Aktivasyonu” da sıvılaştırılan yağın lenf dolaşımı aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlıyor…

Hemen herkes vücutlarının çeşitli bölgelerine inatla yerleşen yağlardan şikayetçidir. Tabii ki; sağlıklı dengeli beslenmek, spor yapmak çok önemli. Ancak sadece kilo vererek bölgesel incelme sağlanamaz…

Bel çevresine dikkat!

Genel olarak iki tür bölgesel yağlanma vardır. Bunlar bel çevresindeki ve basen bölgesindeki yağlanmalardır… Bel çevresindeki yağlanma sağlık açısından daha riskli bir yağlanmadır.
Çünkü buradaki yağ hücreleri daha büyüktür ve iç organlara daha yakındır. O nedenle bel çevresi kalın olanlar basen çevresi kalın olanlara göre metabolik açıdan daha risklidir.
Göbek ve kalça gibi bölgelerdeki yağlanmadan doğru beslenme, düzenli egzersiz, mezoterapi ve yeni yöntemlerle kurtulmak mümkün… Dr. Eylem Acar Kliniği'nin sahibi Dermatolog Dr. Eylem Acar, bölgesel incelme sağlayan yeni yöntemlerle ilgili şu bilgileri verdi:

Yüz güldüren sonuçları var

Teknoloji  her geçen gün kaydedilen gelişmeler, estetik alanında da etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış,  güvenilir yeniliklerin ortaya çıkmasına  ve yüz güldüren sonuçların elde edilmesine olanak vermektedir. Bunlardan biri de Tripolar (3 kutuplu) Radyo Frekans teknolojisidir. Bu teknoloji günümüzde başka teknolojilerle birleştirilerek yeni, etkili ve güvenli  bir estetik platformun yapısında birleştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik bir platformdan beklenen estetik bir yüz ve/veya vücut görünümünü destekleyen ölçülebilir değişiklikleri etkili,  güvenli ve acısız bir biçimde, öngörülebilen bir sürede ve sonuçları uzun dönem boyunca kalıcı olabilecek şekilde değiştirmektir.

Önce yağ depoları eritilir

Temel olarak radyo frekans teknolojisi vücudun bir noktasından giriş yapan elektrik akımının başka bir noktadan çıkarken karşılaştığı doku direnci nedeniyle giriş ve çıkış noktaları arasında bir ısı artışı sağlaması ilkesine dayanır.  Radyo frekans akımının sadece hedeflediğimiz alanda ve yoğunlukta güvenli, kontrollü ve derimizde acı ve yanma hissi oluşturmadan dolaşabilmesi ise radyo frekansı deriye aktarma şekline bağlıdır.  Bu kontrol Tripolar  Radyo Frekans teknolojisi gibi akımın 3 farklı kutuptan dönüşümlü olarak kullanıldığı sistemler ile mümkün olmaktadır. Bu yöntem sadece derinin sıkılaştırılmasını sağlamakla kalmaz; aynı zamanda deri altındaki yağ dokusunun ısıtılarak sıvılaştırılmasını da sağlayabilir. Bu sayede deri altında bulunan ancak egzersiz ve diyet yardımıyla eritilemeyen yağ depoları eritilebilmekte, derideki “portakal kabuğu” görünümü önemli ölçüde düzeltilebilmektedir.

Cilt  hasar görmeden yenilenir

Derimizin genç ve diri olması yapısındaki kolajen ve elastin adı verilen bileşenlere bağlıdır. Derimiz belli bir derinliğe kadar kontrollü bir şekilde ısıtıldığı takdirde bu bileşenler de gerilir ve sıkılaşır, ayrıca bu ısı artışı yaşla birlikte üretimi giderek azalan bu bileşenlerin yeniden oluşturulmasını da sağlar. Derinin kontrollü biçimde ısıtılması bu ısının hep aynı derinlikte, aynı düzeyde ve deride herhangi bir yanmaya veya hasara neden olmaksızın uygulanabilmesiyle mümkündür. Bu kontrollü ısınma yüz ve boyun gibi bölgelerde derinin sıkılaşmasını, ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, sarkma eğilimi gösteren yüz hatlarının belirginleştirilerek bir tür yüz germe etkisinin ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Derinin kontrollü biçimde ısıtılması basit gibi görünmekle birlikte pek de kolay değildir; deride yüzey katmanlar hasar görmeden derin katmanların ısıtılması için geliştirilmiş olan yöntemlerden biri de Tripolar Radyo Frekans teknolojisidir.

Sonra da sıvılaşan yağlar vücuttan uzaklaştırılır

Deri altı yağ dokusunun yağ hücrelerine zarar vermeden eritilebilmesi ve sıvılaştırılan yağın lenf dolaşımı aracılığıyla vücuttan atılabilmesi için de Dinamik Kas Aktivasyonu adı verilen bir diğer teknoloji devreye girmektedir. Deriye Tripolar Radyo Frekansı uygulayan başlık yardımıyla iletilen elektriksel bir uyarı, deri altındaki kas dokusunda yüksek frekanslı bir dizi minik kasılma yaratarak ısınan yağ dokusunun sıvılaşmasını ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede Tripolar  Radyo Frekans ve dinamik kas aktivasyonu derinin en üst katmanlarından en alt katmanına, hatta kas dokusuna dek etki göstererek yüzümüzün ve vücudumuzun birçok bölgesinde arzuladığımız estetik sonuçları etkili, kolay ve acısız biçimde gerçekleştirebilmektedir. Derimize herhangi bir madde enjekte etmeden, kalıcı ve ölçülebilir estetik sonuçlar elde etmek, yüz, boyun, sırt, kol gibi bölgelerde pürüzsüz, sıkılaşmış bir deri görünümü elde etmek bu teknolojileri yapısında birleştiren estetik platformlar yardımıyla mümkün olmaktadır.

Haftaya: Aşırı terlemeye etkin çözüm