Sözcü Plus Giriş

Göldeki canavarı 26 senedir bekliyor

İskoçya'da bulunan Loch Ness canavarını bulmak için 1991 yılından beri gölün kenarında kurduğu karavan alanında yaşayan Steve Feltham'ın hikâyesi; Great Big Story tarafından kısa belgesele dönüştürüldü.

null
Güncellenme: 16:43, 18/11/2017

Feltham, belgesel içerisinde ‘Nessie’ olarak da bilinen canavar efsanesine dair birçok söylemde bulundu. Birçok kişinin gölün altında bir UFO olduğuna inandığını söyleyen Feltham, 26 senedir gölü gözlemlediğini belirtti. 26 yıldır canavarın izini süren Steve Feltham, bu süre nedeniyle Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na da girdi. Canavarın peşindeki en uzun iz sürme ve gözlemleme rekorunu elinde bulunduran Feltham; hakkında yayınlanan kısa belgeselde gözlem bekçiliği için işinden istifa edip, evini sattığını açıkladı. Komplo teorilerine konu olan ve gölde yaşadığı iddia edilen canavarı şu ana kadar sadece bir kez gördüğünü söyleyen Feltham, o sırada yanında kamerası olmadığından dolayı olayı belgeleyemediğini belirtiyor.

Göl turizmini arttırdı

Bilim insanları ve araştırmacılar tarafından kabul görmeyen Loch Ness canavarı bölgede birçok turizm faaliyetini de beraberinde getirdi. İskoçya, Highlands’te yer alan bölgeye özel seyahat turları düzenleniyor.

İlginizi ÇekebilirSusuzluk sorununu sis ile çözdüSusuzluk sorununu sis ile çözdü
Yayınlanma Tarihi:16:40,