Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Göz çevresi kırışıklıklarına ameliyatsız çözüm
Göz çevresi kırışıklıklarına ameliyatsız çözüm
Yaşı ele veren bölgelerden biri de göz çevresi ve göz torbalarıdır. Genç bir görünüm için ciltteki hücresel yapıyı çalıştırmak gerekir ki bu da altın küre dokunuşuyla mümkündür…
Yaşam 14 Ocak 2018 - 06:47

Dr. Eylem ACAR

Bol su içip, sigaradan uzak durun

Kırışıklık tedavisinde cildin tipine, ciltteki kırışıklıkların yerleşimine göre farklı bakım ve uygulamalar yapmak gerekir. Kırışıklık tedavisini düzenli olarak yaptırmak tedavinin etkinliği açısından önemlidir. Burada kişilere de görevler düşmektedir. Su içmek, alkol ve sigaradan uzak durmak, sağlıklı beslenmek yapılması gerekenlerin başlıcalarıdır.

mukemmel-yenilenme

Mükemmel yenilenme

Kırışıklık tedavisinde ciltteki hücresel yapıyı destekleyip, çalıştırmak önem taşır. Cildi yenilemek ve kırışıklıkları azaltmak için geliştirilen yepyeni bir teknoloji olan altın küre dokunuşu göz çevresinde mükemmel bir yenileme işlemidir. Üç önemli mekanizma içerir:

Monopolar radyofrekans: Oldukça iyi tecrübe edilen ve bilinen radyo frekans yöntemiyle gençleşmek, son derece etkili ve güvenlidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonları (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Açığa çıkan bu ısıyla kolajen uyarılır. Amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısını 60 dereceye çıkarmaktır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Buradaki amaç kolajenleri uyarmak ve harekete geçirmektir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Morarma, kanama olmaz. İnce çizgiler açılır.

Özel vibrasyon mekanizması: Göz çevresindeki kan dolaşımı düzenlenir. Böylece; göz çevresinde oluşan ödem, şişlik ve morluklar azaltılır.

Vitamin, mineral, kök hücre desteği: Cihazın içindeki küçük bölmesine konulan; vitamin, mineral, hyalüronik asit, kök hücre, renk açıcı etken maddeler cilde hızla emdirilir.

etkisini-aninda

Etkisini anında gösterir

Son derece konforlu, ağrısız, anestezi gerektirmeyen, rahatlatıcı anında etki gösteren bir uygulamadır. Kalıcı sonuçlar için haftada bir birkaç seans uygulama yapmak gerekir. Ayrıca göz çevresini gençleştirmek için kullanılan botulinum toksin, ışıltı liftingi, peptit enjeksiyonu gibi birçok işlemle kombine edilebilmektedir.