Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güngören’de tasmasız gezdirilen köpek bir çocuğu saldırdı
Güngören’de tasmasız gezdirilen köpek bir çocuğu saldırdı
Haznedar Mahallesi Güngören Parkı'nda oynayan 10 yaşındaki Muhammet, tasmasız bir köpeğin saldırısına uğradı.
Yaşam 28 Nisan 2016 - 13:24

Sokakta tasmasız köpeğin gezmesi yasak olduğu gibi, köpek sahiplerinin de köpekleri hakkında sorumluluk sahibi olması gerekiyor. Güngören Parkı’nda bir çocuk tasmasız köpeğin saldırısına uğradı, köpeğin sahibi bir de çevredekilerle tartıştı.

Haznedar Mahallesi Güngören Parkı’nda iki kişinin tasmasız gezdirdiği köpek parkta oynayan Muhammet adlı 10 yaşındaki bir çocuğa saldırarak kolundan yaraladı. Olayı gören vatandaşlar polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ile köpeği gezdiren iki kişi arasında tartışma yaşandı. İddiaya göre iki kişinin, polise saldırması üzerine takviye ekip istendi. Takviye gelen polis ekibinin havaya bir el ateş ederek yatıştırdığı olayların ardından iki kişi gözaltına alındı.

Köpeğin saldırısıyla kolundan yaralanan küçük Muhammet ise olay yerine gelen ambulanstaki ilk müdahalesinin ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Çevre sakinleri, Güngören Belediyesi’nin yazılı uyarılarına rağmen parkta tasmasız ve ağız maskesiz gezdirilen köpekler nedeniyle korku yaşadıklarını söylediler.

Son güncelleme: 14:00 - 28.04.2016