Sözcü Plus Giriş
GALERİ Günlük hayatta streç filmin işe yarayacağı durumlar 28 Nisan 2018 03:03
1 Hemen hemen her gün kullanılan streç film çoğunlukla yemeklerin üzerini kapatmak için kullanılıyor. Fakat streç film yalnızca mutfakta değil farklı alanlarda da kullanılıyor. İşte streç filmi kullanabileceğiniz diğer alanlar...
2 Yanınızda taşıdığınız kozmetik ürünlerinin dökülmemesi için; bir parça streç filmi kapağı açık ürüne yerleştirin ve streç filmin üzerine ürünün kapağını kapatarak sıkıştırın. Böylece ürünün dökülmesini engelleyecektir.
3 Evin içinde veya taşınırken özellikle çatal, bıçak gibi eşyaları çekmecelerden çıkarıp tekrar yerleştirmek yerine üzerini streç filmle kapatıp kolayca taşıyabilirsiniz.
4 Boya yaparken artan boya ve fırçayı kurumadan saklamak için streç filmle sarabilirsiniz.
5 İçeceklerinizin dökülmemesi için bardağınızın ağzını streç filmle kapatıp pipetinizi ortasından bardağa sokabilirsiniz. Daha dayanıklı olması için streç filmi bardağa bantlayabilirsiniz
6 Mikserde hazırladığınız kek, pasta gibi karışımlar etrafa dağılmasın istiyorsanız karıştırma kabının üstünü streç filmle kapatabilirsiniz.
7 Açmakta zorlandığınız kavanoz kapakları için streç filmden yardım alabilirsiniz. Kavanozun kapağına streç film sardığınızda elleriniz kaymayacak ve kapağı kolayca açabileceksiniz.
8 Etlerinizi inceltmek için döverken şekillerinin bozulup etrafa dağılmamaları için streç filme sarabilirsiniz.
9 Yemek tabaklarınızı yıkamak istemeyenler için; streç filme sarıp yemeği öyle yiyebilirsiniz.
10 Çılbır yemeği yaparken yumurtaların dağılmasını kesin olarak engellemek için yumurtaları streç filmin içine kırıp ağzını kapatarak kaynayan suya atabilirsiniz.
11 Ciddi sorun olmayan ve tesisatçı gerektirmeyen bir tuvalet tıkanlığında streç film kullanabilirsiniz. Tuvaletinizin üstünü streç filmle kaplayın ve kenarlarını da bantla sıkıca yapıştırın. Sifonu çekin ve sonrasında elinizle streç filmin üstüne birkaç kez bastırın. İçeride kalan hava basıncıyla tuvaletinizdeki tıkanıklık açılacaktır.