Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Güzellik merkezlerinde dikkat edilmesi gereken kurallar
Güzellik merkezlerinde dikkat edilmesi gereken kurallar
Güzellik uzmanı Sinem Sıla Doğu, corona virüs nedeniyle bir süredir kapalı olan güzellik merkezlerinin açılmasıyla birlikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında uyarılarda bulundu.
Yaşam 7 Haziran 2020 - 11:25

Sağlıklı ve doğru bir cilt bakımı hakkında tavsiyelerde bulunurken, hijyene dikkat edilmesi gerektiğini belirten Sinem Sıla Doğu; “Herkesin bu dönemde kurallara uymasıyla bu dönemi en sağlıklı şekilde atlatacağımızı düşünüyorum. Her bakımlı kadın güzeldir. ” ifadelerini kullandı. Doğu konuyla ilgili aşağıdaki bilgileri aktardı,

YÜZÜNÜZLE ÇOK OYNAMAYIN

Doğu, “Yüzümüzle çok oynamak zaten yağlanmayı arttırıyor, ayrıca sivilceye de neden oluyor. Kısacası cilde zarar verebiliyor. Aynı zamanda zaten corona virüsü döneminde zaten elimizi yüzümüze götürmemiz gerekiyor. Bunu işin uzmanları da özellikle belirtiyor. Başta yüz olmak üzere sağlıklı bir cilt için klasik el sabunları ve sıvı sabunlardan ziyade eczanelerde bulunan cilt onarıcı özel sabunlar, nemlendiriciler tercih edilebilir.

BAKIM YAPTIRACAĞIM DİYE GİDİP SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

Gerek kuaförler, güzellik merkezleri, SPA, sauna merkezleri gibi dışarıdan herkesin girebildiği yerlerde özellikle hijyen konusuna çok dikkat edilmeli. Temizliğinden emin olduğunuz yani güvenebileceğiniz işletmelere gitmeniz çok önemli. Gittiğiniz her yerde temizlikle ilgili soruları işletme sahibine sormaktan çekinmeyin. Aklınıza yatmayan, şüphe uyandıran yerlerden uzaklaşmak yararınıza olabilir. Sosyal mesafe, maske kullanımını zaten işin uzmanı doktorlar da her gün dile getiriyor. Bu konuda herkesin yeterince hassasiyet gösterdiğini umut ediyorum” dedi.

Güzellik uzmanı Sinem Sıla Doğu

Etiketler