Sözcü Plus Giriş

Hacı adayları Arafat’a çıktı

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan yaklaşık 2.5 milyon hacı adayı Arafat’a çıktı.

Güncellenme: 14:08, 20/08/2018

Hac ibadetini yerine getirmek için kutsal topraklarda bulunan 2.5 milyon hacı adayı Arafat'ta çıktı. Dün Mina’da buluşan hacı adayları, burada kaldıktan sonra Hacı olabilmek için son görevlerini yerine getirmek üzere Arafat'a hareket etti.

hac-ic1

Hacı adayları öğle ve ikindi namazını Arafat dağında kılıp dua ve ibadet ettikten sonra Müzdelife’de şeytan taşlamak için taş toplayacak olan ve sabah namazına kadar burada bekleyecek hacı adayları, Arafat yolunu tren ve otobüsle ya da yaya olarak kat etmeye çalışıyor.

hac-ic-2

Şeytan taşlamanın ardından Mescid-i Haram'a giderek Ziyaret Tavafı ve Sa'y görevini yapacak hacılar tıraş olarak ihramdan çıkacaklar.

Suudi Arabistan Haber Ajansı'nın yaptığı açıklamaya göre, on binlerce güvenlik ekibi Hacı adaylarına eşlik ediyor.

hac-ic-3

Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Tevfik Elrebia, 25 hastanede 30 binden fazla sağlık ekibinin acil durumlara müdahale için hazır bulunduğunu söyledi.

hac-ic-5

Mekke-i Mükerreme Bölge Emiri Halid Elfaysel düzenlediği basın toplantısında, “Hacı adayları dünyaya ‘İslam barış dinidir' mesajı vermek için toplanıyor” ifadesini kullandı. Haber: İHA – Fotoğraflar: İHA-EPAAA

resimid_5793662İlginizi ÇekebilirMekke'de fırtına ve yağmur! Kabe'nin örtüsü açıldı...Mekke'de fırtına ve yağmur! Kabe'nin örtüsü açıldı...
Yayınlanma Tarihi:13:19,