Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hal ve gidişat: 0
Hal ve gidişat: 0
Son bir ayda 13 eğitimciye cinsel taciz suçlamasıyla işlem yapıldı
Yaşam 8 Nisan 2016 - 01:16

Taner BiLDiK

Çocuklara yönelik cinsel istismar konusu toplumun büyük kesiminde infial yaratmaya devam ediyor. ENSAR Vakfı'nda yaşanan ve 8 erkek çocuğuna tecavüz olayının raporlarla belgelenmesi gündemin birinci maddesi olmaya devam ediyor. Ancak her gün yurdun dört bir yanından gelen taciz iddiaları devletin resmi okullarındaki çocukların da büyük tehlike altında olduğunu gösteriyor. Son bir ayda çeşitli illerdeki 13 eğitimci hakkında öğrencilerine cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla soruşturma açıldı.

OSMANİYE

Bahçe ilçesinde ilkokul 4. sınıf öğrencisi 6 kıza tacizde bulunan sınıf öğretmeni tutuklandı.

ERZURUM

Pasinler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı E.T., 11'nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki G.K.'ya ‘Whatsapp' üzerinden cinsel taciz ve sarkıntılık yaptığı iddiasıyla açığa alındı.

GAZİANTEP

1- Rehber öğretmenlik yaptığı lisedeki 12 kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Ali D., yargılandığı davada toplam 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
2- Nurdağı ilçesinde ortaokul öğrencisi 3 kızı tacizle suçlanan müdür yardımcısı tutuklandı.

ARTVİN

Yusufeli İmam Hatip Lisesi'nde meslek dersi öğretmeni 46 yaşındaki R.A., küçük yaştaki erkek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı.

İZMİR

Karşıyaka'da bir meslek lisesinde erkek öğrencileri sözlü ve elle taciz ettiği iddia edilen edebiyat öğretmeni tutuklandı.

KOCAELİ

Başiskele ilçesinde bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni T.Ö.'nün kız öğrencileri taciz ettiği iddiası soruşturma başlattı.

NİĞDE

Ortaokulda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan 43 yaşındaki İ.G., 12 kız öğrenciyi taciz ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

VAN

Başkale ilçesinde İngilizce öğretmenliği yapan D.S.'nin, ortaokuldaki kız ve erkek öğrencileri taciz ettiği ve okulda müstehcen içerikli İngilizce filmler izlettiği gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsi istendi.

KARAMAN

Anadolu Lisesi müdür yardımcısı hakkında 11. sınıf öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı.

DİYARBAKIR

Lice'de ortaokul öğretmeni 37 yaşındaki F.Ö., okulda yaşları 12 ile 14 arasında değişen 6 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

BURSA

Ortaokulda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yaparken bir öğrencisi ile sosyal paylaşım sitesi üzerinden cinsel içerikli yazışmalar yaptığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan 35 yaşındaki M.G. açığa alındı.

KIRKLARELİ

Pınarhisar ilçesindeki ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmeni A.M.S. hakkında 8'inci sınıf kız öğrencilerini sözle ve elle taciz ettiği iddiasıyla adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Son güncelleme: 01:18 - 08.04.2016