Hâlâ telefonlarda ‘Ceku’ diye kayıtlıyım

Kalbimdeki Deniz dizisinin Deniz’i Özge Özberk’le 5 Ocak’ta vizyona girecek Arif v 216 adlı filmini, tiyatroyu, güzellik sırlarını konuştuk...

Hâlâ telefonlarda ‘Ceku’ diye kayıtlıyım

– 5 Ocak'ta Arif v 216 filmi vizyona giriyor. Heyecanlı mısınız?

Çok özlemişim. Aynı kadroyla yıllar öncesine gitmek paha biçilmez bir duygu… Hâlâ telefonlarda Ceku diye kayıtlı oluşum Ceku'ya olan bağlılığımızı ve sevgimizi işaret ediyor. Herkes gibi ben de heyecanla bekliyorum.

– Cem Yılmaz'la çalışmak nasıl bir şey?

Evet, Cem Yılmaz'la birlikte film çekimleri oldukça keyifliydi. Kıvanç Baruönü yönetmenliğinde inanılmaz ciddi bir ön hazırlık yaptılar. Benim için özellikle eski arkadaşlarım bir yana, Ediz Hun'la aynı karede yer almak gerçekten çok ama çok kıymetliydi.

ozge_yuksel-copy

– Bu film hepimizin yüzünü güldürecek mi, ihtiyacımız olan neşeyi bize verecek mi?

Cem'in filmlerinin kemik bir bekleyeni, seveni var. G.O.R.A ise hâlâ izlenilen bir film, meraklısı çok. Daha da katlanarak herkesin Arif v 216 adlı filmde keyifli vakit geçireceğini düşünüyorum. Hikayesi, oyuncu kadrosu ve sinema tekniğiyle lezzetle izlenecek maceralı bir film oldu.

ozge2

Komedi oynamak istiyorum

– Oynamayı çok arzuladığınız bir karakter var mı?

Dönem işlerinin ruhunu, hikayelerini ve dokusunu çok seviyorum, içime işliyor. Dizilerde aynı oyuncunun çok farklı karakterlerle izlenmesi seyirciye inandırıcı gelmese de sinema ve tiyatroda bu durum farklılık gösteriyor. Drama yüzümün yanında içim kıpır kıpır, hep komediden yanayım.

Oğlum bana asistanlık yapacak

Yoğun set programı içinde spor yapmaya fırsatım pek olmuyor. Şanslı bir bünyeye sahibim. Yiyip içip kilo almayanlardanım. Dikkat ettiğim tek husus bol su içmek.

– Bir çocuk müzikali projeniz vardı, ne oldu o?

Oğlum Leo'yu uyuturken alışkanlık, her gece farklı bir hikaye uydururdum. Bundan 4 sene önce yine bu uyku öncesi zamanlardan, hikayesi bana ait olan bir çocuk kitabı basıldı. Bu hikaye çok keyifli bir çocuk müzikaline neden dönüşmesin dedim. Oyun tamamen bitmiş durumda. ‘Mavi Kuş' adlı müzikalim seneye sahnede uçabilir.

oglu-leo-ile

– Herhangi bir projenizde oğlunuz Leo'nun olma ihtimali var mı?

Leo henüz çok ufak. Şimdi olmasa da büyüyünce eğer içinde varsa ve en önemlisi yetenekliyse, ona kimse engel olmaz. Sanırım bir çocuk oyununda bana asistanlık yapacakmış, öyle dedi.

fox-kalbimdeki-deniz

Deniz'i kendime çok benzetiyorum

– ‘Kalbimdeki Deniz' dizisiyle de büyük bir hayran kitlesi oluşturdunuz, nasıl gidiyor dizi?

Geçtiğimiz sezon oldukça yoğun bir Deniz hikayesi izlemiştik. Şimdiki akışta töre kanunları mağduru Diyar ve Serdem'in oldukça duygusal hikayesi var. Bunun yanında yıllardır oğluna hasret kalmış Mirat'la karşı karşıyayız. Deniz'i oldukça yoğun ve duygusal günler bekliyor.

fox-kalbimdeki-deniz_1

– Deniz'le örtüşen yanlarınızı konuşalım mı?

Deniz oldukça naif, kırılgan, kimseye hesap sormadan her şeyi olduğu gibi kabullenen, seyircinin ve benim dahil zaman zaman çok kızdığı bir karakter. Ancak çocukları için verdiği mücadeleyi hepimiz ayakta alkışlıyoruz. Bazı bölümlerdeki olayları irdelemeden kabul edişlerini zaman zaman kendime çok benzetiyorum.