Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haluk Levent: Bakanlığı devamlı taciz ettik!
Haluk Levent: Bakanlığı devamlı taciz ettik!
Bursa'nın Mudanya ilçesinde çıkan yangının ardından harekete geçen AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte 36 hektarlık alana ilk fidanı dikti. 
Yaşam 7 Aralık 2018 - 12:54

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve AHBAP kurucusu Haluk Levent, Bursa Mudanya’da düzenlenen törenle birlikte fidan dikti. Yangınlara müdahale konusunda Türkiye’nin, dünyanın en iyisi olduğunu söyleyen Pakdemirli, “Müdahale süremiz ben bakanlığa geldiğimde 15 dakika civarındaydı. Yaz boyunca bu görünmez kahramanlarımıza destek olmak amacıyla onlarla beraber çeşitli müdahalelere katıldım ve orman genel müdürlüğü personeli arkadaşlarımızın aldığı bu motivasyonla müdahale süresini 13 dakikaya indirdik. Bunu da inşallah dünyada daha önce kırılmamış olan 10 dakikaya indirmeyi hedefliyoruz” dedi. Pakdemirli, 7 milyar fidan dikmeyi hedeflediklerini söyleyerek, “Bugün yanan 8 bin 700 ağacımıza karşı 36 hektarda 47 bin 800 fidan dikeceğiz” şeklinde konuştu.

h-levent
‘BUGÜN EN MUTLU GÜNÜM’

Bakan Pakdemirli ile beraber ilk fidanı diken sanatçı Haluk Levent ise şöyle dedi:

“Bir yerde bir orman yangını olduğunda ben ve ‘AHBAP Grubu’ olarak sosyal medyadan bakanlığımızı taciz ediyoruz, ‘Haydi fidan dikelim’ diye. Fidan ve ağaç dikerek mutlu oluyorum. Bugün benim en mutlu günüm. Tarım ve Orman Bakanlığı zaten yanan yerlerin ya da bizim tabirimizle ‘yakılan’ yerlerin yerine villaların inşa edilemeyeceğini, bunun kanuna aykırı olduğunu belirtmişti. Bizler de aynı şeyi düşünüyoruz ama yine de Türkiye’de birçok örneğini gördük. Bu nedenle sosyal medyadan devamlı taciz ettik ‘ne olur gidelim’ diye. Zaten onların da bir planı varmış bizleri de davet ettiler. Ben kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ne zaman bir fidan dikimi varsa ülkenin her yerine gelmeye hazırım” dedi.

h-levent2
DHA