Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hamile kadın ensesindeki şişliğin sebebini şaşırtıcı şekilde öğrendi
Hamile kadın ensesindeki şişliğin sebebini şaşırtıcı şekilde öğrendi
Hamileyken ensesinde bir şişlik fark eden anne, kanser olduğunu öğrendi ve hayatı kararmak üzereyken bir mucize gerçekleşti.
Yaşam 7 Nisan 2017 - 19:51

Ashley adlı genç kadın mutlu bir evlilik sürdürürken hamile olduğunu öğrendi ve mükemmel bir hayat yaşadığını düşünüyordu. Ensesinde bir şişlik fark eden Ashley, doktorlara danıştı ve bunun bir tümör olduğunu, giderek vücuduna yayıldığını öğrendi. Kemoterapi tedavisi görmesi gereken Ashley hamile olduğu için tedavi olamadı. Doktorların önerdiği tek çözüm, bebeğin cerrahi müdaleyle erken doğmasıydı ve doktoların operasyonuyla bebek dünyaya 33 haftalıkken geldi.

BİRKAÇ HAFTALIK ÖMRÜ KALDIĞINI DÜŞÜNÜYORDU

Doğumun hemen ardından kemoterapi tedavisi görmeye başladı, doktorlar çok umutsuzdu birkaç haftalık ömrü kaldığını düşünüyorlardı. Kanser, Ashley'nin beynine de sıçradı. Sinirleri hasar gördüğünden sağ gözünü açamamaya başladı. Doktorlar operasyona karar verdi ve önce ensesindeki tümörü aldı daha sonra da çenesine sıçrayan tümörü aldılar. Fakat operasyondan beş hafta sonra kanserin akciğer ve karaciğerine yayıldığını tespit ettiler.

07

MUCİZE GERÇEKLEŞTİ

Bebeğinin büyüdüğünü görememekten korkan Ashley hayata tutunmaya karar verdi. Br mucize gerçekleşti. 2008'in yaz aylarında Ashley'nin röntgen sonuçları tamamen temiz çıktı. Tümörden eser kalmamıştı. Aldığı kemoterapi tedavisinden sonra Ashley'e bir daha çocuk sahibi olamayacağı söylendi. Harley onun ilk ve tek çocuğu olacaktı. Bir mucize daha gerçekleşti ve iki yıl geçtikten sonra Ashley ikinci çocuğunu, 2016 yılında ise üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi.