Sözcü Plus Giriş

Hangi içecek neye iyi geliyor?

Gün içinde tükettiğimiz içeceklerden kimisi vücudumuz için hayati önem taşıyor. İçeceklerden kimisi ise sağlımıza olumlu katkıda bulunuyor. Bazı içecekler de hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor. İşte o içecekler...

null
Güncellenme: 14:39, 27/11/2017
Hangi içecek neye iyi geliyor?

KAHVE:  Şeker hastalığına yakalanma riskini düşürüyor. Antidepresan etkisi de var. Ama kafein nedeniyle aşırıya kaçmamak gerekiyor. Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor.

icecek-2-custom

SAF MEYVE SULARI: Kalori ve şeker içerikleri yüksek olabileceğinden ötürü dikkatli tüketimi öneriliyor.

icecek-3-custom

SEBZE SULARI:  Meyve sularına göre daha az kalori ve şeker içeriyorlar. Bağışıklık sisteminizi güçlendirip hasta olmanızı engelleyeceğinden oldukça sağlıklılar.

icecek-4-custom

SÜT: Sütün içerdiği kalsiyum sadece kemiklerimize iyi gelmiyor, düzenli kalsiyum alımının kilo alma riskini de azalttığı artık kanıtlanmış bir gerçek.

icecek-5-custom

SU:  Yararları saymakla bitmeyecek olan suyun tırnağımızdan, saçımıza, böbreğimizden bağırsağımıza kadar önemi var. Yetersiz su tüketiminin vücudu dehidratasyon adı verilen susuzluk durumuna sokacağı biliniyor.

icecek-6-custom

ÇAY:  Siyah, yeşil, beyaz fark etmiyor. Hepsi faydalı. siyah ve beyaz çay, diş sağlığına ve kalbe iyi geliyor. Yeşil çay ise daha fazla antioksidan içeriyor.

icecek-7-custom

ŞEKERLİ İÇECEKLER: Kola, şekerli meyve suyu, buzlu meyve suları fark etmez. Hepsi çok zararlı.

icecek-8-custom
Yayınlanma Tarihi:14:37,