Sözcü Plus Giriş
GALERİ Hangi içecek neye iyi geliyor? 27 Kasım 2017 03:06
1 Gün içinde tükettiğimiz içeceklerden kimisi vücudumuz için hayati önem taşıyor. İçeceklerden kimisi ise sağlımıza olumlu katkıda bulunuyor. Bazı içecekler de hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor. İşte o içecekler...
2 SAF MEYVE SULARI: Kalori ve şeker içerikleri yüksek olabileceğinden ötürü dikkatli tüketimi öneriliyor.
3 SÜT: Sütün içerdiği kalsiyum sadece kemiklerimize iyi gelmiyor, düzenli kalsiyum alımının kilo alma riskini de azalttığı artık kanıtlanmış bir gerçek.
4 SEBZE SULARI: Meyve sularına göre daha az kalori ve şeker içeriyorlar. Bağışıklık sisteminizi güçlendirip hasta olmanızı engelleyeceğinden oldukça sağlıklılar.
5 SU: Yararları saymakla bitmeyecek olan suyun tırnağımızdan, saçımıza, böbreğimizden bağırsağımıza kadar önemi var. Yetersiz su tüketiminin vücudu dehidratasyon adı verilen susuzluk durumuna sokacağı biliniyor.
6 KAHVE: Şeker hastalığına yakalanma riskini düşürüyor. Antidepresan etkisi de var. Ama kafein nedeniyle aşırıya kaçmamak gerekiyor. Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor.
7 ÇAY: Siyah, yeşil, beyaz fark etmiyor. Hepsi faydalı. siyah ve beyaz çay, diş sağlığına ve kalbe iyi geliyor. Yeşil çay ise daha fazla antioksidan içeriyor.
8 ŞEKERLİ İÇECEKLER: Kola, şekerli meyve suyu, buzlu meyve suları fark etmez. Hepsi çok zararlı.