Hastalığı tarzı oldu: Vücudunu haritaya çevirdi!

Tüm dünyada sıklıkla rastlanan hastalıklardan olan vitiligoya sahip Amerikalı bir kadın bunu kabullenerek kendi tarzı haline getirdi.

Hastalığı tarzı oldu: Vücudunu haritaya çevirdi!

Adı Ash Soto, vitiligoya dair ilk belirtiyi henüz 12 yaşındayken fark etti. Ciltteki renk pigmentlerini etkileyen bir hastalık olan vitiligo nedeniye vücudun farklı bölümlerinde beyaz lekeler oluşmakta. Ash Soto bu lekeleri önce basit bir güneş lekesi sandı. Ancak yavaş yavaş öyle olmadığını fark etti.

“ÇAMAŞIR SUYUYLA MI DUŞ ALIYORSUN?”

Genç kıza arkadaşlarının çamaşır suyuyla mı duş alıyorsun diyerek dalga geçmesinden sonra Ash Soto, uzun kollu gömlek ve pantolon giyerek lekelerini gizlemeye başladı. Florida’nın sıcak havasına rağmen vücudunun tamamını kapatmaktan vazgeçmeyen genç kızın umrunda olan tek konu lekeleri gizleyebilmesiydi.

ash-soto-44

INSTAGRAM HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Sadece yüzünü yüklemeyi planlayarak Instagram’a katıldı. Bir süre sonra vitiligo hastalığını açığa vuran fotoğraflar yükleyince Ash Soto beklemediği bir destek aldı ve kendini çok daha rahat hissetti. “Vücudunun bir tuval olduğunu söylüyorlar, ben sadece farklı bir şekilde boyandım.” diyen Ash Soto farklılığını bir güzellik olarak görmeye başladı.

ash-soto-2

KENDİNİ HARİTAYA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Farklı kalemler kullanarak vitiligo lekelerinin sınırlarını belirgin hale getiren genç kız, bu lekelerin bir haritaya benzetiğini fark etti. Bir zamanlar intiharı bile düşünen Ash Soto, zor zamanları atlatmış olarak görünüyor ve aynı hastalıktan muzdarip olan diğer insanları da kendiyle aynı şeyleri yapmaya teşvik ediyor.

Nicki Minaj'dan olay pozlar İlginizi Çekebilir Nicki Minaj'dan olay pozlar

 

Özel fotoğrafları hacklenenler arasına Walking Dead oyuncusu da katıldı! İlginizi Çekebilir Özel fotoğrafları hacklenenler arasına Walking Dead oyuncusu da katıldı!
Loading...