Hastanede önce nikah sonra nakil

İzmir'de sevgilisi Güneş Özkaya'nın ısrarıyla yaptırdığı check-up'ta kan kanseri ve lenfoma tanısı koyulan İlker Çamur, tedavisi yüzünden hastaneden çıkamayınca evlilik planlarını değiştirmek zorunda kaldı. Üç ay önce kız isteme merasimi ve nişanı hastanede gerçekleşen çift, kemik iliği kök hücre nakli süreci başlamadan bir gün önce de hastanede nikah masasına oturdu.

Hastanede önce nikah sonra nakil

İzmir’de bir inşaat şirketinde asistan olan Güneş Özkaya ile işletmeci İlker Çamur, 3 yıl önce tatilde tanıştı. Seyahat edip çadır kampı yapmayı seven ikili, arkadaşlıkları ilerleyince gelecek planları yaptı. Çiftin hayatı, bir sağlık kontrolüyle değişti. 9 Haziran doğumlu Özkaya, geçen yıl kendisine doğum günü hediyesi olarak check-up paketi satın aldı, Çamur’un da yaptırmasını istedi. Çift birlikte sağlık kontrolünden geçti. Herhangi bir şikayeti olmayan İlker Çamur’un kan değerleri kötü çıktı.


Gittikleri özel tıp merkezindeki doktor, kan kanseri şüphesiyle Çamur’u hematoloğa yönlendirdi. Çamur da geçen eylül ayında Ege Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Fahri Şahin tarafından tedaviye alınan Çamur, tetkiklerinde kan kanseri ve 4. evre lenfoma olduğunu öğrendi. Kemoterapi almaya başlayan Çamur, aralık ayında da Covid-19’a yakalandı. Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 25 gün yatan ve ölümden döndüğü belirtilen Çamur, tedavisini yeniden Ege Üniversitesi Hastanesi’nde sürdürdü.

KÖK HÜCRE NAKLİNDEN 1 GÜN ÖNCE NİKAH

Güneş Özkaya ve İlker Çamur, kız isteme ve nişanı planladıkları 1 Mayıs’ta hastane odasında yaptı. Çamur, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 57 gün tedavi gördü. Donörü olmayan Çamur’a, TÜRKÖK bankasından uygun verici bulundu. Çamur, nakil için 26 Temmuz’da İzmir Kent Hastanesi’ne nakledildi. Aylarını hastanede geçiren Çamur ve yanından ayrılmayan nişanlısı Özkaya’nın nikahı da kemik iliği kök hücre nakli süreci başlamadan 1 gün önce İzmir Kent Hastanesi’ndeki konferans salonunda kıyıldı.

İlker Çamur, ‘Güneşim’ dediği nişanlısı Güneş Özkaya ile hastanede dünya evine girdi.

Gelinlik ve damatlık giyen çift, yakınlarının ve hemşirelerin katılımıyla, hastalıkta ve sağlıkta bir ömür mutluluğa imza attı.

Çiftin nikah şahitleri ise Prof. Dr. Fahri Şahin ve İzmir Kent Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İfran oldu. Çift ve yakınları, nikahta gözyaşlarını tutamadı.

“GÜNEŞ ELİMİ HİÇ BIRAKMADI”

İlker Çamur, “Eşim güneşim oldu. Elimi hiç bırakmadı. Elimi bırakmış olsaydı çabuk pes edebilirdim. Ben check-up yaptırmak istemiyordum. Onun yoğun ısrarlarıyla yaptırdım. Sonuçlar geldiğinde kanserden şüphelendiler ve ardından da kanser olduğum anlaşıldı. Hastaneden dışarıya çıkma durumum olmadığı için hastanede nikah kıyıyoruz. Tamamen iyileştikten sonra sahil kasabasında bir köy evine yerleşmeyi, daha doğal koşullarda yaşamayı hayal ediyoruz” dedi. (DHA)

Loading...