Hatice Akarsu oğlu Barış’a kavuştu

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden şarkıcı Barış Akarsu’nun annesi Hatice Akarsu yaşama veda etti. Yakınları “14 yıl sonra oğluna kavuştu” dedi.

Hatice Akarsu oğlu Barış’a kavuştu

Bodrum'da 29 Haziran 2007'de geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Barış Akarsu'nun annesi Hatice Akarsu'ya bir süre önce pankreas kanseri teşhisi kondu. Ameliyat olan ve tedavisi devam eden 55 yaşındaki Hatice Akarsu, 15 gün önce de yoğun bakıma kaldırıldı. Yaşam mücadelesi veren Akarsu, çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti. Anne Akarsu Amasra'da oğlunun yanında toprağa verildi.

Cenazede Barış Akarsu'nun kız kardeşi Nesrin Akarsu (37) ile babası Selahattin Akarsu gözyaşlarına boğuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da cenazeye çelenk gönderdi.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, “Hatice Akarsu bizim Hatice annemizdi onun kalbi oğlundan hiç ayrılmadı. Her ölüm yıldönümünde Barış Akarsu'nun sevenleriyle bir araya gelirdik. Barış severlerin biricik annesiydi” dedi. Yakınları ise “14 yıl sonra oğluna kavuştu” diyerek gözyaşı döktü.

Bakır Akarsu'nun heykeli Bartın'da.

EN İYİ SANATÇI ÖDÜLÜ

Çocuk yaştan beri müziğe ilgi duyan ve 2004 yılında Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılan Barış Akarsu, Haluk Levent ve Deniz Arcak gibi birçok isimle düet yaptı ve yarışmada birincilik elde etti. Islak Islak adını verdiği albümünü de 2004 yılında çıkardı. 2007'de  Kral TV Video Müzik Ödülleri yarışmasında da “En İyi Rock Sanatçısı” ödülünü aldı.

Dizi çekimleri ve konserler devam ederken 28. yaş günü olan 29 Haziran 2007 akşamı Bodrum'daki Torba Kavşağı'nda trafik kazasında hayatını kaybetti. Ölümünden sonra da stüdyoda ve oynadığı dizide seslendirdiği parçalardan oluşan “Ayrılık Zamansız Gelir” adlı albümü yayımlandı. Hayatından kesitlerin paylaşıldığı bir belgesel DVD çıkarıldı.

Hatice Akarsu, oğlu Barış'ın yanına defnedildi İlginizi Çekebilir Hatice Akarsu, oğlu Barış'ın yanına defnedildi
Loading...