Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayatımda en şanssız olduğum konu aşk
Hayatımda en şanssız olduğum konu aşk
‘Çilek’, ‘Haberi Var Mı’ gibi pek çok hit şarkının sahibi, başarılı sanatçı Berksan’la, sözleri kendisine, müziği ve düzenlemesi kardeşi Turaç Berkay Özer’e ait olan yepyeni şarkısı ‘Aşka’ yı, mesleğini ve hayatı konuştuk.
Edda SÖNMEZ
Yaşam 16 Temmuz 2017 - 00:37

– Yeni şarkınız hayırlı olsun! Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Her seferinde yepyeni bir heyecan duyuyorum ama bu sefer farklı… Sanki ilk şarkım çıkmış gibi hissediyorum.

– Bodrum'da klip çekme fikri nereden çıktı?
Yıllardır bir markanın sahibiyim ve markanın bir şubesi de Bodrum'da bir şeyler yapmayı üç yıldır hayal ediyordum. Demek ki bunun için doğru şarkı da ‘Aşka'ymış,..

img_2852

– Şarkıyla ilgili nasıl tepkiler aldınız?
‘Aşka' ile ilgili çok hızlı bir geri dönüş aldığımı söyleyebilirim. Sokakta görenlerin verdikleri olumlu tepkiden çok mutluyum. Şarkıya genellikle müzik kanallarında ve konserlerimde denk gelebilirsiniz. Eğlenmek için gittiğim yerlerde ise ‘Aşka'yı hep bir ağızdan söylemeleri beni mutlu ediyor.

Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum

– Hayatınızda özel biri var mı?
Hayatımda en şanssız olduğum konu aşk. Nedenini bilseydim konuya müdahale ederdim ama hiçbir fikrim yok…

berksan3

– Peki evlenip çocuk sahibi olmayı düşünmüyor musunuz?
Çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Bir sürü insanla karşılaşıyorum, tanışıyorum ama emin olamıyorum ilişkiden. Belki ben de çok doğru bir adam olamıyorum.

Hande ile hayat boyu konuşmam

– Gündeminizde yeni projeler var mı?
Dolu dolu bir albüm hazırlıyorum. Bir de tanınmamış isimlere şans vermeye devam edeceğiz.

2q2a1136

– Müzik dünyasında kırgın olduğunuz isimler var mı?
İsim vermeyeceğim ama her insan gibi benim de kırgınlıklarım var. Ama kalbimi bir kere kırarlar çünkü ikincisine izin vermem. Dostlarımın ve arkadaşlarımın kalplerini ise asla kırmam.

– Peki ya dostlarınız? Örneğin Hande Yener…
Hande ile dost değilim. Bu ismimle adımın yazılmasını dahi istemiyorum.

– Aranızdaki sorun çok mu büyük?
Konuşmuyoruz ve bu saatten sonra da hayat boyu konuşmayız.

En çok kardeşime güvenirim

– Hayatta en çok kime güvenirsiniz?
Tabii ki kardeşime. Ama onun da en çok güvendiği adam benim. Güvendiğim başka insanlar da var tabii, tıpkı menajerim, Demet ve annem gibi.

– Zaman içinde hayata bakışınızda ne gibi değişiklikler oldu?
Sırtımdan yüklerimi attım ve hayatı olduğu gibi yaşamayı seçtim. Eskiden çok büyüttüğüm, kafama taktığım şeyleri artık önemsemiyorum. İşim ile ilgili ters giden şeylere sebep olan insanları çok dert ederdim. Artık onları da boş verdim. Bu, çok büyük bir değişiklik oldu.

Bu konuda mütevazı olamayacağım

– Berksan dendiğinde ilk akla gelen şarkılardan biri de ‘Çilek'. Sahibi olduğunuz mekanın da aynı adı taşımasının özel bir nedeni var mı?
Beni sevenlerimle buluşturan şarkıydı o ve uğuruna inandığım için de kulübün adı da Çilek oldu. Üç yılda ev sahibimizin yapamadığını yaptık. Bu konuda hiç mütevazı olmayacağım.

2q2a0849