Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayvanlara ‘fıskiyeli’ serinlik
Hayvanlara ‘fıskiyeli’ serinlik
Antalya'da bulunan hayvanat bahçesinde sıcaktan bunalan hayvanlar, fıskiyelerle serinletiliyor. Midilli atları ve kaplanın serinleme keyfi, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
Yaşam 5 Temmuz 2018 - 11:33

Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte turizm kenti Antalya’da yaşayanlar sıcak ve nemli havayla mücadele ediyor. Kent merkezinde termometrelerin 40’lı dereceleri göstermesiyle birlikte yerli ve yabancı turistler, sahillere akın edip, denizde serinliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanlar ise fıskiye, havuz ve çamur banyolarıyla serinlemeye çalışıyor. 127 türden bin 500 canlının yaşadığı 650 dönümlük alanda sıcaktan en çok lama, kurt ve kaplanlar etkileniyor.
hayvanatbahcesi

Hayvanların korunması için gölgelik alanlar inşa edilirken, sıcaklığın ve nem değerlerinin çok yüksek olduğu günlerde ise fıskiyelerden su fışkırtılarak serinlemeleri sağlanıyor. Suyu ve çamur banyosunu seven bazı hayvanlar için barınakların içerisinde bulunan havuzlara sürekli buz takviyesi yapılıyor.
(DHA)

Son güncelleme: 11:50 - 05.07.2018
Etiketler