Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Her sabah, kaldırılan andımızı okuyorlar
Her sabah, kaldırılan andımızı okuyorlar
Kent Evleri’nde açılan sekiz çocuk kulübüne devam eden 600’ü aşkın 3-5 yaş grubu minik öğrenci, her sabah andımızı okuyarak eğitime başlıyor.
Yaşam 1 Nisan 2016 - 01:23

AVCILAR'daki Belediye Kent Evleri'nde açılan sekiz çocuk kulübüne devam eden 600'ü aşkın 3-5 yaş grubu minik öğrenci, her sabah andımızı okuyarak eğitime başlıyor. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, çocukların okul öncesi eğitimine katkı sağlamak amacıyla sekiz mahallede açılan ücretsiz çocuk kulüplerinde eğitime andımızın okutularak başlanmasını istedi.

Belediye Başkanı Benli, okul öncesi eğitimin önemini vurgulayarak, “Küçükleri sevmek, büyükleri saymak üzere ant içen bir ulusun evlatlarıyız. Bu nedenle çocuklarımız eğitimlerine andımızı söyleyerek başlıyor. Çocuklarımız ülkelerini, doğayı, hayvanları, tüm canlıları sevmeyi öğreniyor” dedi. Eski Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip'in 1933'te yazdığı ve 70 yıldır okutulan öğrenci andı 2013'te kaldırılmıştı. DHA