Herkesi tek tek not alıyor! Listede 8 bin kişi var

İlk corona virüsü vakasının ardından görüştüğü kişileri not alan Bülent Menteşe'nin listesinde sayı 8 bin oldu.

Herkesi tek tek not alıyor! Listede 8 bin kişi var

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın corona virüsünün ülkede tespit edildiğini duyurmasının ardından gün içinde görüştüğü herkesi not almaya başladı. Sabah evden çıktıktan sonra görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte kaydediyor.

(FOTO: DHA)

“NOT ALMAYI SÜRDÜRÜYORUM”

Bülent Menteşe, 1 yıldır yakın temas kurduğu kişileri not almayı sürdürdüğünü belirterek, “Pandemiyle birlikte not almaya başladım. Kontakta olduğum, yakın mesafedeki kişileri defterime not ediyorum. Neredeyse 1 yıl oldu ve 8 bin kişiyle görüşmüşüm. Amacım hem not ettiğim insanların sağlıkları hem de herhangi bir enfekte olma durumunda hem benim ailemin hem de görüştüğüm kişilerin daha çabuk ulaşılabilir olması” dedi.

(FOTO: DHA)

Menteşe, “Maske, mesafe ve hijyen kuralının yanında not almayı da ekledim. Şu ana kadar ben, ailem ve çevremdekiler hasta olmadık. Herhalde bu tedbirlerden diye düşünüyorum. Çalıştığım iş yerinde de tedbirler alınmıştı. Şu ana kadar böyle devam ettik. Not almaya devam ediyorum. Ayrıca sizinle görüştüğüm için sizleri de notlarıma ekliyorum” diye konuştu. (DHA)