Sözcü Plus Giriş
GALERİ Herkesin sahip olmadığı doğuştan gelen özellikler 11 Ağustos 2019 06:08
1 Milyarlarca insandan oluşan bir yeryüzünde herkes farklı özellikte dünyaya gelmiştir.  Ancak bazı insanlar alışılmışın dışında çok nadir bulunan ve ilginç özellikte doğmuşlardır. Sizler için bu farklı özellikte olan insanların özelliklerini araştırıp bir araya getirdik. İşte çok az insanın sahip olduğu doğuştan gelen özellikler...
2 İki Katlı Böbrek: Dünya nüfusunun yaklaşık %1 inde İki katlı Böbrek de denilen vücutlarında fazladan 1 böbreğe sahip olma durumu görülür. Bu durum çok geç fark edilir. İki katlı böbreğin görüldüğü kişilerde gündüz çok fazla yorgunluk ve halsizlik durumu gece ise erkenden yatma isteği vardır.
3 Birden Fazla Meme Ucu: Toplam dünya nüfusunun yaklaşık %10 unun fazlasından bir meme ucuna sahip olduğu düşünülüyor. Hatta vücudunuzda meydana gelmiş olan fazlan meme ucunu benlerle karıştırma ihtimaliniz olabildiği söyleniyor.
4 Vampir Hastalığı: Vampirlerin sahip olduğu özelliklerin sadece fantezi kitaplarında ve romanlarda gerçek olabileceğini düşünsekte, çok nadir görülen bir rahatsızlığa ‘Vampir Hastalığı’ adı verilir. Bu kişiler güneşe çıkamazlar. Güneşe çıktıklarında kusma ve mide bulantısı duyarlar. Aynı zamanda idrarları mor renkte gelmektedir. Aynı zamanda vampir hastalığı olan kişilerin dişlerinde ve ağızlarında şekil değişiklikleri meydana gelebilir.
5 Körelmiş Kuyruk: Bu durum kulağa biraz tuhaf gelebilir ancak insanlar dâhil tüm memelilerin vücudunda farklı ölçeklerde kuyruk bulunmaktadır. Çok nadir olarak bazı insanlarda bu kuyruklar belirgindir. 1884 yılından bu yana olağan dışı kuyrukla doğan birçok bebek kayıtlara geçmiştir.
6 Kızıl Saç: Kulağınıza tuhaf gelecek belki ama dünya nüfusunun sadece %2 si kızıl saçlı.