Hesabına yanlışlıkla 600 bin lira yattı!

Kırıkkale'de bir kişinin banka hesabına yanlışlıkla 600 bin lira yatırıldı. Hesabındaki parayı gören Emre Akçeşme, banka ile iletişime geçerek parayı sahibine iade etti.

Hesabına yanlışlıkla 600 bin lira yattı!

Kırıkkale’de yaşayan Emre Akçeşme (36), parasını çekmek için ATM’ye gitti, hesabına yatırılan 600 bin lirayı görünce şoke oldu.

Tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yatırılan yüklü miktardaki parayı gerçek sahibine iade etmek için banka ile iletişime geçti.

Bankada işlemlerin ardından hata düzeltildi ve Emre Akçeşme’nin hesabındaki para sahibine iade edildi.

“NEFSİNLE 10 SANİYE SAVAŞIYORSUN”

Borcundan dolayı aracını sattığını ve bir miktar para çekmek için bankamatiğe gittiğini ifade eden Akçeşme, şöyle konuştu:

“Borcum vardı aracımı sattım. Parayı bankaya yatırdım. Borçlarımı dağıtmak için bankamatiğe geldiğimde 600 bin lirayla karşılaştım. Hesaba girdim çıktım tekrardan hesaba baktım para 600 bin lira.”

“Orada nefsinle bir 10 saniye savaşıyorsun. Eğer nefsine yenik düşersen para senindir. Bize büyüklerimiz yalanı, dolanı, haramı öğretmediği için biz nefsimize yenik düşmedik. Çok şükür bize ait olmayan parayı bankayı arayıp, geri teslim ettik.” (İHA)

 

Berdan Mardini şarkıcı komşusuyla aşk yaşıyor İlginizi Çekebilir Berdan Mardini şarkıcı komşusuyla aşk yaşıyor Farah Zeynep Abdullah sarı saçlarını koyu renge boyattı İlginizi Çekebilir Farah Zeynep Abdullah sarı saçlarını koyu renge boyattı

 

Loading...