Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hiç alınmamış bir kaş işlenmemiş bir mücevher gibidir
Hiç alınmamış bir kaş işlenmemiş bir mücevher gibidir
Doğru kaş şekli nasıl seçilir? Dökülen kaşlar için hangi çözümler işe yarar? Herkeste aynı kaş modelini görmekten sıkılmadık mı? Güzelliğinizde mucize yaratacak kaşlarınız hakkında çok özel bilgileri, Estetisyen ve kalıcı makyaj uzmanı Arzu Kabakulak açıklıyor!
Edda SÖNMEZ
Yaşam 22 Nisan 2017 - 08:42

Fotoğraflar : Mustafa Kızgınyürek

Nedir Arzu Kabakulak’ın sırrı?

Bunu benim cevaplamam çok doğru değil belki ama işime çok titizlenirim. Sürekli araştırırım, bakarım incelerim. Gözümü ve elimi sürekli eğitirim. Çok uygulama inceler ve pratik yaparım. Bir de işimde mükemmeliyetçi biriyim. Her defasında daha iyisini yapmak için kendimle yarışırım. Rakibim yine Arzu Kabakulak sebebi budur diyebiliriz.

KAŞ İLETİŞİMDE KULLANDIĞIMIZ EN BÜYÜK SİLAHIMIZDIR

Yüz ifadesinde kaşın önemi nedir?

Kaşlar ifadede büyük rol oynar. İletişimde kullandığımız en büyük silahımızdır. Yorgun, üzgün hatta daha olgun bile görünmemize sebep olur. Hiç alınmamış bir kaş işlenmemiş mücevher gibidir. Doğru ellerde doğru oran kullanılarak işlendiğinde parlar…

SON DÖNEMDE DÜZ KAŞLAR ÇOK POPÜLERDİ FAKAT KAVİSLİ KAŞLARA GEÇİŞ YAPIYORUZ

Kaşta yılın modası şudur denilebilir mi?

Son dönemde düz kaşlar çok popülerdi fakat kavisli kaşlara doğru geçiş yaşıyoruz.

MODAYA GÖRE İFADEMİZİ DEĞİŞTİREMEYİZ

Kaşın şeklini modaya göre değiştirmek doğru mu?

Aslaaa… Moda nedir? Moda; Toplumun tüketim akımını belirleyen anlayış, geçici yeniliktir. Kaşlarda sürekli değişen, geçici değişiklik yapmak doğru ifade için sağlıklı olmayacaktir. Dolayısıyla modaya göre ifademizi değiştiremeyiz…

arzu-ic-2

Hangi yüz tipine hangi kaş formu yapılmalı?

Kare yüz : Hafif kavisli, kalın kaşlar
Yuvarlak yüz : Hafif kavisli kaşlar
Uzun yüz : Düz, uzun ve kalın kaşlar
Oval yüz : ideal yüz şeklidir. İstenilen her model yapılabilir. Kavisli ve çok ince olmayan tercih edilebilir.

Kaş nerede başlayıp nerede bitmeli, kavis nerede olmalıdır?

Bir kalem yardımı ile bunları belirleyebilirsiniz.

Kalemi burun kanadı – göz pınarı hizasında düz tutarsanız başlangıcını
Burun kanadı – göz bebeği dış kenarı kavis noktasını
Burun kanadı- göz bitimi bitiş noktasını verir.
Bunlar bilinen en basit ölçüm yöntemidir. Fakat ben kaş tasarımı yaparken “Altın Oran” kullanıyorum. Altın oran Antik Yunan’dan beri varolan matematiksel bir değerdir. Mısırlılar ve Yunanlılar mimarilerinde kullanmış. Doğada varolan bir bütünün, parçaları arasındaki uyumunun sayısal olarak verdiği karşılık 1,618… Bilim dilindeki adı ise Pi.. Yani demek istiyorum ki öyle bir yaratılmışız ki kendi bedenimiz zaten nasıl bir kaş modeli olması gerektiğini bize söylüyor. Bu orana göre kaş tasarımı yapıp sonrasında kalıcı hale getirdiğimizde zaten yüzünüze en yakışanı oluyor.

Küsen kaşları tekrar çıkarmanın bir yolu var mı?

Çeşitli yöntemlerle destek olunabilir. Ustura, serumlar, vitaminler, besleyici yağlar gibi…

BEN İŞİMİ AŞKLA YAPIYORUM

Mesela kaş konturu yaptırdım çirkin bir görüntü oldu onu nasıl düzeltebiliriz?

En çok üzüldüğüm konudur. Bunu düzeltmek yapmak kadar kolay değildir. Zaman ister, sabır ister. Yanlış yapılan bir kaşı düzeltmek de her zaman mümkün olmayabilir. Bu iş hafife alınmasın yapması da hiç kolay bir iş değil. Öyle bir kaş geliyor ki saatlerce üzerinde çalışıyorum . 3.5 saat çalıştığım kaş oldu. Tek tek iğne oyası yapar gibi işlemek gerek. Aşkla yapmak gerek. Ben işimi aşkla yapıyorum.

arzu-hanim-ic

Kil tekniği ile kaş konturu sonrası nelere dikkat edilmeli?

Hijyene dikkat edilmeli.
15 gün hamam, sauna, solaryum, çok kaynar su ile banyo yapılmamalı.
İşlem yapılan bölgeye verilen bakım kremi düzenli olarak sürülmeli.
Bir kaç gün çok yoğun terletecek ağır spordan kaçınılmalı.
Peeling, maske ve asit içerikli cilt bakim kremleri o bölgeye sürülmemeli.

Kaşı döken hatalar?

Kaş kalemi, yanlış alımlar, stres, hormonal değişiklikler (gebelik), kemoterapi, yetersiz beslenme, hipotroid, egzama, saç kıran, çarpma ve yaralanma gibi durumlar kaşların dökülmesine sebep olur..

Yapılan en büyük hatalar…

Kalıcı makyaj yaptırmış ve mutsuz olmuş kadınlarımızı göz önünde bulundurarak cevaplamak istiyorum. Bu konuda o kadar çok telefon ve fotoğraf geliyor ki inanamazsınız. Sistemde büyük bir hata var bi kere bunu kabul etmek gerekir. Benim tavsiyem iyi araştırsınlar. Daha önceki işlem örneklerini incelesinler. Hangi marka ile uygulama yapılıyor sorgulasınlar. İnternet avucumuzun içinde sorup araştırsınlar. Ve mutlaka işlem öncesi çizim yaptırıp nasıl bir model çalışılacağının taslağını görsünler..

Son güncelleme: 13:03 - 22.04.2017