Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hollywood değil Bağcılar
Hollywood değil Bağcılar
Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde açılan plastik makyaj kursunda 100 öğrenci haftada 3 gün boyunca Hollywood’da kullanılan malzemelerle 'Fantastik makyajı' eğitimi alıyor.
Yaşam 16 Aralık 2017 - 10:43

Kursiyerlerden kimi öğrendikleriyle kısa metrajlı film çekerken kimi de sanatsal etkinliklerde görev alıyor. Bağcılar'da 24 branşta 6 bin 59 gencin eğitim gördüğü Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi'nin son dönemlerde en gözde kursu ‘Plastik makyaj’ oldu. Bu konuya ilgi duyanlar için boyasından fırçasına kadar Hollywood'da kullanılan makyaj malzemelerinin yer aldığı bir sınıf açıldı. Bir yıl içinde lise öğrencisi ve lise mezunlarından oluşan 100 kişiye ‘Fantastik makyaj’ dersleri verilmeye başlandı.

makyaj-ic

KİMİ KORKTU KİMİ SELFIE ÇEKTİRDİ

Sanat eğitmeni Uğur Karabulut'un haftada 3 gün 3'er saat verdiği dersler soncunda kursiyerler dönüştürme, yaşlandırma, boyama, kesme, yaralama makyajı yapmayı öğrendi. İlk kez plastik makyaj yapılan gençler çok şaşırtan tepkilerle karşılandıklarını söyledi. Öğrencilerin diğer sınıflardaki kız arkadaşlarının kendisinden korktuğunu erkeklerin ise selfie çektirdiğini söyledi. İHA

makyaj-ic-2
Son güncelleme: 10:44 - 16.12.2017