Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
I. Dünya Savaşı’nda batırılan gemiye dalış
I. Dünya Savaşı’nda batırılan gemiye dalış
Antalya'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenen etkinlikte, dalgıçlar, 1'inci Dünya Savaşı sırasında batırılan 'Paris-2' gemisinin enkazına dalış yaptı.
Yaşam 30 Nisan 2017 - 19:00

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sualtı Sporları Topluluğu tarafından Kemer Belediyesi desteğiyle bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Kemer Paris-2 Dalış etkinliği dalışla devam etti. 1’inci Dünya Savaşı sırasında Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul komutasındaki topçu bataryası tarafından 13 Aralık 1917 tarihinde batırılan Fransız savaş gemisi ‘Paris-2’nin Kemer açıklarında yaklaşık 30 metre derinlikteki enkazına dalış yapıldı.

parisCANLILAR İÇİN İYİ BİR MEKAN

Dalış sualtı fotoğrafçısı Adnan Büyük tarafından fotoğraflandı. Dalış sonrası açıklama yapan AÜ Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, “Tarihe tanıklık ettik. Paris-2 geçtiğimiz yıllardaki ile aynı, herhangi bir değişiklik göremedik. Sualtı canlıları için de iyi bir mekan olmaya devam ediyor” dedi.