İBB: Mama kaplı ağaç dibi ızgara uygulamamızı İstanbul’a yayalım mı?

İBB'nin Bakırköy'de ilk uygulamasını yaptığı ağaç dibine sabit mama kabı uygulaması büyük ilgi gördü. Tasarımın vatandaştan gelen öneriler doğrultusunda geliştirilerek İstanbul genelinde uygulanması planlanıyor.

İBB: Mama kaplı ağaç dibi ızgara uygulamamızı İstanbul’a yayalım mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) resmi sosyal medya hesabından can dostlarımız için pilot uygulamasına başladığı yeni bir projeyi duyurdu.

İstanbullulara “Mama kaplı ağaç dibi ızgara uygulamamızı minik dostumuz beğenmişe benziyor. Ne derseniz İstanbul’a yayalım mı?” diye soruldu ve binlerce yorum, beğeni geldi.

Büyük ilgi gören uygulama şu an pilot uygulama olarak Bakırköy’de İstanbul Caddesi’nde hayata geçirilmiş durumda.

İSTON ÜRETTİ

İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, bir cadde düzenlemesi çalışması yaparken vatandaşlardan mama kaplarıyla ilgili çok sayıda talep aldı. Yetkililer gelen talepler üzerine bir fikir geliştirdi. Kaybolmasın ve farkındalık yaratsın diye sabit mama kabı koymanın daha faydalı olacağına karar verildi.

İBB iştirak şirketi İSTON’dan sabit mama kabı tasarımı yapması istendi. İSTON, tasarım çalışması yaparak bir adet mama kaplı ağaç dibi ızgara üretti. İlk tasarım Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Bakırköy’deki İstanbul Caddesi’nde uygulandı.

Sosyal medya paylaşımının ardından tasarım ve uygulama ile ilgili çok sayıda yorum ve öneri geldi. Gelen önerilere göre tasarım üzerinde çalışmanın devam ettiği öğrenildi. Tasarıma son hali verildikten sonra İstanbul genelinde cadde düzenleme çalışmaları sırasında uygun noktalara sabit mama kaplarının konulmasının planlandığı belirtildi.

İBB'den Çocuk Hakları Festivali İlginizi Çekebilir İBB'den Çocuk Hakları Festivali
Loading...