Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İclal Aydın hayvan vahşetini böyle duyurdu! Kimi tüfekle kimi okla…
İclal Aydın hayvan vahşetini böyle duyurdu! Kimi tüfekle kimi okla…
Hayvanlara yönelik eziyetlerin ardı arkası kesilmiyor. Urla'da kedileri tüfek ve okla vuranlara sanatçı İclal Aydın, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
Sozcu.com.tr
Yaşam 1 Mayıs 2019 - 17:57

Urla’da hayvanlara yönelik vahşeti sanatçı İclal Aydın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Başından geçen olayı takipçileriyle paylaşan Aydın, “Bu sabah kedim Leyla hanımın aşılarını vurdurmak için veterinere gittim. Tam Leyla'nın işlemleri başlayacaktı ki veteriner hanımın asistanı içeri girdi. ‘Yine aynı kedi, yine tüfekle vurmuşlar’ dedi. Hemen müdahale etmek için bizden izin istediler. Şaşkınlık içindeydim, ‘tabii’ dedim ‘tabii ne demek, hemen.’ Leyla'yı kucaklayıp muayene masasından kaldırırken kanlar içinde ağlayan, zavallı bir sarman getirdiler içeri. Ah yavrum, görseniz nasıl kan içinde kalmış, nasıl feryat figan ağlıyor… ” ifadelerini kullandı.

Kediler tüfek ve okla vurduklarını ifade eden Aydın, “Bahçesine giren kedileri vuran bir adam hikayesi yine, mülkiyetini her canlının üzerinde tutan bir insan. Bu adam yalnız değil bu yörede, bir de okçulukla ilgilenen birileri varmış, kedileri okla vuruyormuş. Klinikte çalışanlar bunları anlatırken ‘Burada, Urla'da mı?’ diye sordum inanmak istemeyerek… ‘Maalesef burada…’ dedi veteriner hanım üzüntüyle. ‘Yakın zaman içinde üçüncü kurşunlama hikayesi bu’ dedi… Kanlar içindeki zavallı yavrucağın fotoğrafını koymaya gönlüm el vermedi. Pinterest'te bulduğum bir fotoğrafla hikayeyi size iletmek istedim. O adamlardan nefret edelim diye değil ama… instagram'ın hayvan ve doğa sevgisinin anımsanmasında, yaygınlaşmasında önemli bir payı olduğunu düşünüyorum. Belki bugün bir kedi daha sever hiç kedi sevmem diyen birileri” dedi.

Son güncelleme: 18:31 - 01.05.2019