İğne oyalı Ula

Muğla Ula Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ula Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde, iğne oyası kursu açıldı. Kadınlar, bin bir emekle hazırladıkları, el emeği göz nuru ürünlerini ilçeyi güzelleştirmek için çam ağaçlarına giydirdi. 

İğne oyalı Ula

Ula Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ula Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle ilçede iğne oyası kursu açıldı. Haftada 2 gün 6’şar saat kursa katılan 14 kadın, yünden çeşitli motifler örerek, hem pandemi sürecini değerlendiriyor hem de sosyalleşiyor. Kadınlar, el emeği göz nuru ürünlerini, ilçeyi güzelleştirmek için çam ağaçlarına giydirdi.

“YAYGIN OLARAK SÜRECEK” 

Ula Milli Eğitim Müdürü Değer Topuz, “Pandemi sürecinde hem ilçemizi güzelleştirmek hem de yetişkinlerimizin streslerini alıcı çalışma yapmak istedik. Başlangıcını yaptığımız projemiz yaygın olarak sürecek” diye konuştu.

Kursiyerlerden Tülay Düzdaban (59) da “İğne oyası kursuna geliyoruz. Günümüz çok güzel geçiyor. Evde oturmaktansa buraya gelip, bir şeyler öğreniyoruz. Yaptığımız motiflerin ağaçlara giydirilmesi bizi mutlu ediyor” dedi.
(DHA)

Cennete mavi yolculuk İlginizi Çekebilir Cennete mavi yolculuk

Dünyayı heyecenlandıran keşif! Anadolu tarihine ışık tutacak İlginizi Çekebilir Dünyayı heyecenlandıran keşif! Anadolu tarihine ışık tutacak
Loading...