Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İhraç edilen öğretmenlerden ‘KaHKaha Kafe’
İhraç edilen öğretmenlerden ‘KaHKaha Kafe’
Edebiyat öğretmeni Hüda Yıldırım ve beden eğitimi öğretmeni Ferit Doğanşur, KHK ile 2016'da ihraç edildiler. İşlerini kaybeden iki öğretmen, hayata tutunmak için çareyi kafe açmakta buldu. Açtıkları kafeye de 'KaHKaha' ismini koydular. 
Yaşam 3 Şubat 2018 - 13:16

DW Türkçe’nin haberine göre, iki öğretmen işsiz kaldıktan sonra, yaşamlarını sürdürmek için kafe açmaya karar verdiler.  Yıldırım, maddi anlamda yaşamlarını idame ettirmek adına böyle bir işe giriştiklerini, kafenin isminde de gönderme yaptıklarını şöyle anlattı:

“Muhalifler arasında çok bilinen bir cümle vardır, ‘Gülmek devrimci bir eylemdir’. Madem OHAL süreci var. Kahkaha olsun, tabi burada dil oyunu da var. Oradaki kahkaha sözcüğündeki KHK’ye de gönderme olsun istedik.” Yıldırım, “Her şeye rağmen ayaktayız ve gülüyoruz. Gülmeye devam edeceğiz” dedi.

Doğanşur ise kafenin tadilatının ve işlerinin imece usulü yapıldığını söyledi. Kafenin açıldığını duyanların, desteğe geldiğini söyleyen Doğanşur, profesyonel bir yardım alamadıklarını, bu nedenle kendi emekleriyle işleri yaptıklarını anlatıyor.

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLERDEN DERS

Kafede, drama, bale, santranç, vals, tango, modern dans gibi özel dersler de veriyor. Ders verenler arasında ihraç edilen akademisyenler de bulunuyor.

Kafenin girişindeki tabelada ise “Önce kahkaha doyurur” yazısı dikkat çekiyor.