Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İki ülke arasında ‘Musakka’ krizi
İki ülke arasında ‘Musakka’ krizi
Makedonya ile diplomatik sorunlara yol açan bir isim sorunu yaşayan Yunanistan, bu kez de Musakka yemeği üzerinden Makedonya ile karşı karşıya geldi.
Yaşam 1 Şubat 2019 - 07:38

Times’ın Atina muhabirinin haberine göre, Yunan halkı musakkanın Almanya’daki bir yemek fuarında Eski Yugoslavya Cumhuriyeti Makedonya’nın devlet sembolü altında servis edildiğini görünce şoke oldular. Yunanistanlı restoran sahibi Anastasis Paipetis bu konuyla ilgili olarak; “Makedonya yemeğiymiş gibi reklamını yapıyorlardı. Sadece o da değil, Yunan kahvesini de kendilerininmiş gibi sunuyorlardı” şeklinde bir açıklamada bulundu. Haberde Yunanların, Makedonya’nın bu ismi alması ve Büyük İskender’i kendilerinin kabul etmesinden uzun süredir şikâyetçi olduğunu söylüyor. Yunan gazetelerinin musakkayı Makedonya devletine ait mührü taşıyan fuar standında “Makedonya mutfağı-Geleneğin tadı” pankartının altında gösteren fotoğrafları yayımladığı belirtiliyor.