Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İkinci cildiniz olmaya aday parçalar
İkinci cildiniz olmaya aday parçalar
Şeffaflık, bu yazın yükselen trendleri arasında hızla yükselmeye devam ediyor.
Yasemin CANDEMİR
Yaşam 1 Nisan 2016 - 01:39

Şeffaflık, bu yazın yükselen trendleri arasında hızla yükselmeye devam ediyor. Ünlü markaların 2016 modasını belirlediği örnekleri modaseverlerin beğenisine sunduğu şovlar sırasında bu trend, sokak stilini de etkileyeceğinin işaretlerini veriyor. Şeffaf parçaları başarıyla kombinlemenin püf noktası ise kullanım dozunu ayarlayabilmek…

Her sezonun ana ve ara trendleri var. Bu sene tül ve şeffaf detaylar ana trendler arasında yer alıyor. Aksesuarlarda evet ama kıyafetlerde yüzde yüz bir transparanlık söz konusu değil. Çünkü hayli ince dokunmuş bir kumaş olan tül tek başına değil, kat kat tasarlanarak vitrinlerde yer alıyor. Adeta ikinci cildimiz gibi olacak bu kumaşlar, hem hafif olması hem de iç göstermemesi nedeniyle sadece bluzları değil, etekleri hatta elbiseleri de süslüyor ve değiştiriyor.

içim dışım bir diyorsanız…

Yalın kesimlerle gizemli tavrını koruyan şeffaflık, asalet ve nostalji temasını da beraberinde getiriyor. İçinde ne olduğu tamamen belli olan çantalar ve ayakkabılar ise bu rüzgardan etkilenen parçalar arasında. Şeffaf derken, sadece renksiz PVC'lerden bahsettiğimiz sanılmasın. Sezon yaz olunca elbette şeffaf detayların tamamı da pembelere, mavilere, turunculara ve bejlere dönüyor.

PVC gerçekliğin altını çiziyor

Üç yıl önce ufak ufak şeffaflığı kadınlara alıştırmaya çalışan modacılar, bu sezon da ektiklerini biçiyor. Hatta hiç beklemedikleri bir ilgiyle karşılaştılar desek yeridir. PVC moda günlerinin yıldızı haline geldi çünkü ‘gerçeklik ve kendin gibi olma' felsefesinin bir parçası olarak tanımlanıyor.

Çıplak ayak efekti

Masalları süsleyen ayakkabılar 2016 yazına transfer oldu. Kenarları çiçeklerle süslenmiş, tamamı şeffaf ayakkabıları fazla prenseslere özgü bulanlar için yalnızca topuğu şeffaf olan tasarımları önerebiliriz.

Vidalar, gümüş detaylarla

Geçtiğimiz yaz popüler olan Jelly sandaletlerden farklı olarak PVC'nin farklı malzemelerle birlikte kombinlendiğini görüyoruz. Bilekli modellere sıkça rastlayacağımız yeni sezonda vida topuklu çizmelere, gümüş detaylı orta topuk ayakkabılara mutlaka göz atın.