Sözcü Plus Giriş
GALERİ İlginç seks gelenekleri 11 Ocak 2018 03:05
1 İnsanlar dünyanın dört bir yanında sevdikleri insanlarla beraber olmadan önce neredeyse kendisini ilişkiden uzaklaştıracak kadar fazla ritüeller uyguluyorlar. Çoğu ülkenin inancına göre bu gelenekler uygulanmadan cinsel birliktelik yaşamak imkansız hale geldiği için günler ve gecelerce uğraşıyorlar. İşte dünyanın farklı bölgelerinden ilginç seks gelenekleri...
2 Haiti: Şelaleri dinsel bir öneme sahip olan Saut-‘dEau, Haiti’de bulunan bir bölgedir. Voodoo büyücüleri ve dindarlar, her yaz ayinlerini gerçekleştirmek için bu bölgeye yolculuk yaparlar ve aşk tanrıçalarına taparlar.
3 Tüm gün süren ayine katılanlar hep beraber çıplak olarak şelale sularına girerler ve cennetten iyilik isterler. Kutsanmış hayvan kanına bulanmış çamurları bedenlerine sürerek seksüel danslar yaparlar. Bu ayinlerde ergenliğe girmiş, evlenmek üzere olanlar daha iyi bir seks deneyimi ve çocuk sahibi olmak için dua ederler.
4 Afrika: Afrikalı Wodaabe Kabilesi olan Nijer katı tabulara sahiplerdir ve Nijer’in güzellikleri, zengin kültürel seromanileriyle bilinirler. Nijer kabilesinde geleneksel olarak, kişinin ilk evliliği daha bebekken ailesi tarafından ayarlanır ve erişkin oldukları zaman aynı sülaledeki kuzenlerinden biriyle evlenmek zorundadırlar.
5 Kabilenin her yıl düzenlediği Gerewol festivalinde Wodaabe erkekleri, özenle hazırlanmış kostümlerini giyer, yüzlerini boyar ve güzel dişlerini, gözlerini ve özelliklerini göstermek için bir dizi kadının önünde dikilir. Kadınlar beğendikleri erkekleri yeni kocaları olarak seçerler. Kuzenleriyle evlenen kabile kadınları ikinci eş olarak seçtikleri bu yeni erkeklerle kocalarının haberi olmadan beraber olurlar. Kadınların bu ikinci evliliği, ilk evliliğinin yerine ‘aşk evliliği’ olarak adlandırılır.
6 Papua Yeni Gine: Trombriand’lı komşularının cinsel gelenekleriyle ilgilenmeyen Sambia kabilesinin erkekleri 7 yaşında kadınların yaşadığı yerlerden ayrılarak sadece erkeklerden oluşan bir toplulukla 10 yıl yaşarlar.
7 Sambia kabilesinin erkekleri, kadınlarla olan etkileşimle geldiğine inandıkları kirlenmeyi ortadan kaldırmak için suratlarını delerler. Ayrıca burunları kanayıp, mideleri bulanıp kusana kadar şeker kamışı yerler. Kadınların arasına geri döndüklerinde eşlerinin adet kanamasını diğer insanlara yansıtmak için burunlarını kanatmaya devam ederler.