İlk Apple prototipi açık artırmada

Steve Jobs'ın tasarladığı, Steve Wozniak'ın lehimlediği Apple prototipi açık artırmada. Tekliflerin 19 Ağustos'ta sona ereceği parça, ilk prototip olduğu düşünüldüğü için oldukça önemli.

İlk Apple prototipi açık artırmada

Bugün Apple, bir dünya markası olsa da bundan seneler önce markanın iki kurucusu Steve Jobs ve Steve Wozniak geliştirdikleri cihazları satabilmek için büyük uğraşlar verdi. Şu an satışa çıkan parça da bunun en büyük kanıtlarından biri.

1976’da Steve Wozniak tarafından elle lehimlenen Steve Jobs’ın orijinal Apple Computer A prototip devre kartı, RR Müzayedesi’ne göre, Apple-1’i dünyanın ilk kişisel bilgisayar mağazalarından birini yöneten Mountain View, California’daki The Byte Shop’un sahibi Paul Terrell’e gösterilen prototip.

Başlangıçta 40 dolar değerinde bir DIY hobi kiti olarak oluşturulan model sayesinde Apple, ilk büyük tam montajlı bilgisayar siparişini alarak, küresel bir teknoloji devi olma yolundaki ilk adımı atmış oldu.

Açık artırmaya çıkan parça, Paul Terrell’in prototipi ilk gördüğünde çektiği görüntülerle eşleştirildi ve uzun süredir kayıp olan parçanın olduğu anlaşıldı.

Prototip için teklif verme, 19 Ağustos 2022’de sona erecek.

Apple, hatalı MacBook Pro klavye tasarımı için 50 milyon dolar ödeyecek İlginizi Çekebilir Apple, hatalı MacBook Pro klavye tasarımı için 50 milyon dolar ödeyecek Apple'ın amiral gemisi iPhone 15. yılını kutladı... iPhone'un 15 yıllık gelişimi İlginizi Çekebilir Apple'ın amiral gemisi iPhone 15. yılını kutladı... iPhone'un 15 yıllık gelişimi Apple, eski tasarımcısı Jony Ive ile yollarını tamamen ayırdı İlginizi Çekebilir Apple, eski tasarımcısı Jony Ive ile yollarını tamamen ayırdı
Loading...