Sözcü Plus Giriş

İnci kefali avcılarına 69 bin lira ceza

Van Gölü'nde üreme döneminde avlanması yasak olan inci kefali balığını kaçak avlayan 29 kişiye 69 bin lira idari para cezası uygulandı.

Güncellenme: 09:12, 22/05/2021
İnci kefali avcılarına 69 bin lira ceza

Van Gölü’nün endemik türü olan, 15 Nisan-15 Temmuz’da üremek için Van Gölü’nden tatlı sulara göç eden ve bu dönemde avlanılması yasak olan inci kefalinin korunması amacıyla denetimler sürdürülüyor.

Bu kapsamda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Erciş Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı, Edremit Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı, Çelebibağ Karakol Komutanlığı ile Erciş, Edremit ve Muradiye merkez jandarma karakol komutanlıkları ekipleri, Erciş’in Zilan ile Muradiye’nin Bendimahi çaylarında gece kontrol yaptı.

3 TON İNCİ KEFALİ ELE GEÇİRİLDİ

Denetimde 3 ton 300 kilo inci kefali ile 400 metre uzunluğunda 2 manyat ve 10 serpme ağ ele geçirildi. Balıklar, tekrar suya bırakılırken, kaçak avcılık yapan 29 kişiye de 69 bin 529 TL ceza kesildi. Ağlar ise kamuya geçirilmek üzere yediemine teslim edildi. (DHA)

İlginizi Çekebilirİnci kefalinin bıraktığı yumurtalar görüntülendiİnci kefalinin bıraktığı yumurtalar görüntülendiİlginizi Çekebilirİnci kefali sazanlara uçmayı öğrettiİnci kefali sazanlara uçmayı öğretti

 

Yayınlanma Tarihi:09:05,