İngiltere’de sıcaklardan bunalanların adresi: Lake District Milli Parkı

İngiltere'de sıcak hava dalgasının etkili olduğu günlerde serinlemek isteyenlerin adresi ülkenin en büyük milli parkı Lake District (Göller Bölgesi) oldu.

İngiltere’de sıcaklardan bunalanların adresi: Lake District Milli Parkı

İngiltere’de yüksek seviyede seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle ülkenin büyük bölümü için kırmızı alarm verilirken, sıcaktan bunalanlar ülkenin en büyük milli parkı Lake District’e akın etti.

İngiltere'nin kuzeybatısında Liverpool ve Manchester'ın kuzeyinde yer alan, yılın her mevsiminde doğa severleri ağırlayan Lake District, sahip olduğu doğal güzellikleri ile sık sık ziyaret edilen bölgeler arasında yer alıyor. Cumbria bölgesinde bulunan ve 2 bin 362 kilometre karelik bir alanı çevreleyen Lake District’te ayrıca, 978 metre yüksekliğindeki İngiltere’nin en yüksek tepesi yer alıyor.

Çeşitli büyüklüklerde 16 gölden oluşan Lake District, kano, su sporları, trekking, müzik ve eğlence festivalleri gibi aktivelere de ev sahipliği yapıyor. Dört mevsim boyunca kartpostallık fotoğraf çekilmesine imkan tanıyan Lake District, doğa fotoğrafçıları tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor.

EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI TURİZM

Bölgede yer alan en yüksek noktalar arasında 978 metre yüksekliğindeki Scafell zirvesi, 950 metre yüksekliğindeki Helvellyn zirvesi ve 931 metre yüksekliğindeki Skiddaw tepesi bulunuyor. Bölgedeki en büyük 5 büyük göl arasında ise 14.8 kilometrekare ile Windermere gölü, 8.9 kilometrekare ile Ullswater gölü, 5.5 kilometrekare ile Dernwater gölü, 5.3 kilometrekare Bassenthwaite gölü ve 4 kilometre kare ile Coniston gölü bulunuyor.

Lake District bölgesinin en büyük gelir kaynağı, turizm olarak görülüyor. Lake District Ulusal Parkı Ofisi’ne göre bölgenin büyük kayalıklarından oluşan kara arazisinde 500 milyon yıllık jeolojik süreçlerin gerçekleştiği belirtiliyor.

Avrupa adeta yanıyor: Bugün İngiltere'de sıcaklıkların rekor kırması bekleniyor İlginizi Çekebilir Avrupa adeta yanıyor: Bugün İngiltere'de sıcaklıkların rekor kırması bekleniyor
Loading...