Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye’nin en güzel Afrikalısı kim?
Türkiye’nin en güzel Afrikalısı kim?
İstanbul'da sayıları giderek artan çeşitli Afrika ülke vatandaşlarını kaynaştırmak amacıyla 'Miss Africa Turkey' yarışması düzenlendi.
Yaşam 13 Nisan 2016 - 11:43

Önümüzdeki hafta içinde yapılacak yarışmaya, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 10 aday başvurdu.

DHA

ÇAĞRI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN

Türkiye genelinde, çeşitli Afrika ülkelerinden gelen genç kızlara yarışmaya katılması için sosyal medya üzerinden çağrı yapıldı. Hazırlıkları sürdürülen yarışma için Aksaray’da bir salon tutulurken Nijerya, Kamerun, Etopya, Uganda, Eritre başta olmak üzere çeşitli Afrika ülkelerinden büyük bölümü üniversite öğrencisi genç kızlar, ‘Türkiye’deki En Güzel Afrikalı’ seçilebilmek için başvurdu. Yarışmaya kabul edilen adayların tanıtım fotoğrafları bir stüdyoda çekildi. Yarışmaya bazı ülkelerden birden fazla adayla katılabilecekleri ifade edildi.

KITITI İDDİALI

Son dönemde Afrikalılar’ın ilgi gösterdiği İstanbul’daki ilçelerden Avcılar’da oturan Aydın Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Farida Achie Kititi de, başvurduğu ‘Miss Africa Turkey’ için iddialı olduğunu söyledi.

Arkadaşlarının desteği ile yarışmaya başvurduğunu, Afrikalı genç kızlar arasından rahatlıkla sıyrılacağına inandığını belirten Kititi, “Bu ayrı bir heyecan. Hem eğleneceğim, hem yarışacağım. İstanbul’daki en güzel Afrika kızı olmak istiyorum” dedi.

Yöresel ve gündelik kıyafetlerin yanı sıra bikini ile de jüri önünden geçecek, dereceye girecek Afrikalı güzellere çeşitli ödüller verileceği belirtildi.

Son güncelleme: 11:45 - 13.04.2016