Sözcü Plus Giriş
GALERİ İşte cinsel hayatı olumsuz etkileyen içecekler ve yiyecekler 27 Nisan 2019 05:40
1 Monosodyum Glutamat: Paketli yiyeceklerde bulunan MSG olarak da bilinen monosodyum glutamat, yiyeceklere lezzet vermek amacıyla eklenir. Ancak baş ağrısından depresyona ve libido düşüklüğüne kadar pek çok zararı olduğu söylenmektedir.
2 Kahve: Sürekli kahve tüketimi böbreküstü bezlerinin çalışmasını zaman içinde sekteye uğratır. Bu sebeple seks hormonları da dahil bazı hormonlar yeterli miktarda üretilmeyebilir.
3 Gazlı içecekler: Yapılan araştırmalara göre gazlı içecekler depresyon sebebi. Depresyon ise libidonun büyük düşmanlarından biri.
4 Peynir: Pek çok peynir antibiyotikler ile tedavi edilen ineklerin sütünden elde edildiği için aşırı tüketim zamanla hormon bozukluğuna neden olabilir. Bu hormonlar bozukluğundan seks hormonları da etkilenir. Cinsel işlev bozukluğu görülebilir. Aldığınız peynirlerin antibiyotik tedavisi görmemiş ineklerin sütünden olduğundan emin olun ve güvenilir markaları tercih edin.
5 Yapay tatlandırıcılar: Aspartam gibi yapay tatlandırıcıların mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin salgılanmasını engellediği belirtilmektedir.
6 Konserve çorbalar: İçerisinde bol miktarda koruyucu barındıran konserve çorbalar, yüksen kan basıncına neden olur. Dolayısıyla cinsel organlar gibi vücudun belirli bölümlerine kan akışı azalabilir ve bu sebeple ereksiyon sorunlarına neden olabilir.
7 Patates cipsleri: Genelde patates cipslerinde ucuz ve kalitesiz yağlar kullanılır. Bu yağlar vücutta libido düşüklüğü de dahil olmak üzere pek çok hasara neden olur. Hormon bozukluğuna neden olarak seks hormonlarının üretimini olumsuz etkiler.